HC Jičín – VTJ Liberec 7:5 (1:1, 3:2, 3:2). Naopak v dalším čase Jičín zvýšil aktivitu a v 10. minutě využil první přesilovku, kdy střela Petra Mizery proklouzla za záda hostujícího gólmana. Liberečtí kontrovali v 14. minutě také v přesilové hře. Barkman poté co vyřešil několik závarů, vyrazil střelu od modré do strany, kde však byl nekrytý Jágr a ten za jeho záda pohotově skóroval.

Hned v úvodu druhé třetiny ztratil puk Novotný a hostující útočník se řítil na Barkmana, dobře si ho položil, ale jeho střela z úhlu skončila pouze na tyči. V 27. minutě Jičín dobře zaútočil a mohl se ujmout vedení, šanci ale neproměnil a z následného protiútoku po krásné příčné nahrávce za bezmocného Barkmana skóroval opět Jágr. Jičín odpověděl za minutu. Petr Mizera vystihl rozehrávku hostí napříč třetinou, jeho první střelu brankář vyrazil, ale dorážka už doputovala až do sítě. Za necelou minutu Jičín znovu vyrazil do protiútoku, Mašek zatáhl puk z pravé strany do třetiny, místo nahrávky na najíždějícího spoluhráče vystřelil a trefil se krásně k tyči 3:2.

Za další minutu hosté opět chybovali ve vlastní třetině, Pletka jim sebral puk, uvolnil Petra Mizeru a ten završil hattrick. Jičín potom hrál další přesilovku, vypracoval si vyloženou šanci, ale Pletkovi dorážka nevyšla. Na druhé straně po chybě v rozehrávce musel zachraňovat Barkman. Hosté poté ještě přidali a snažili se o kontaktní gól. Povedlo se jim to v 35. minutě, kdy Jičín neuhlídal Hýtu a ten zpoza branky nahrál Horáčkovi, který měl již volnou cestu do branky. Do kabin tak Jičín odcházel s jednobrankovým vedením.

V poslední části se opět odehrávala dramatická bitva o vítězství. Hosté se ze všech sil snažili o vyrovnání a zvrat v utkání, přesto to byl opět Jičín, který odskočil na dva góly. V 45. minutě Marek Hanzlík důsledně napadal soupeře, podařilo se mu získat kotouč, natlačil se před branku a bekhendovou střelou skóroval. Hosté odpověděli bleskově, obrana Jičína nepokryla Hanzla mezi kruhy a ten tvrdou ranou zakončil nahrávku Šnajdra. Za minutu svým druhým gólem získal Jičínu opět dvoubrankové vedení Mašek.

Do kontaktu dostal hosty v 50. minutě opět Horáček, když jeho střela od modré prošla až do sítě. Dvacet vteřin před koncem hosté odvolali brankáře, prohráli však vhazování, puk do jejich třetiny zavezl Petr Mizera, před brankou našel Maška a ten si do prázdné branky rovněž zkompletoval hatrick.
Jičín tak získal důležité body, přesvědčil se, že pokud dá do hry bojovnost a srdce, může porazit kohokoliv. V neděli se Jičín představí ve Frýdlantu (17). Odjezd hokejistů je ve 14.30 hod. od ZS.

Ještě předtím však mohou fanoušci hokeje vidět v Jičíně opět mezinárodní utkání. Po Kanaďanech tentokrát do Jičína zavítají Američané a v sobotu se družstvo FVS Colorado utká s juniory Jičína a Lomnice nad Popelkou. Utkání začíná v 16 hodin.

Fakta – rozhodčí: Lorenčík – Touš, Hladík. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 175. Branky a nahrávky: 10. P. Mizera (Buchar), 29. P. Mizera, 30. Mašek (Pivinský, Starý), 31. P. Mizera (Pletka), 45. Hanzlík, 46. Mašek (Rozsypal), 60. Mašek (P. Mizera) – 14. Jágr (Šádek), 27. Jágr (Šnajdr, Holata), 35. Horáček (Hýto), 45. Hanzl (Šnajdr), 50. Horáček (Kauschitz).
HC Jičín: Barkman, Žemlička – Starý, Buchar – Rozsypal, Novotný – Lukáč – Pletka, Abel, P. Mizera – Hanzlík, Pivinský, Mašek – Matějka, Svoboda, Janďourek – Č. Mizera. Trenér: Růžička.

Varnsdorf – PSK Liberec 5:9 (2:2, 1:4, 2:3), Frýdlant – Lomnice 2:5 (0:1, 1:2, 1:2). ⋌(jj)
1. Ještěd Liberec ⋌5 0 0 1 45:27 15
2. Lomnice n. Pop. ⋌4 0 1 1 40:24 13
3. HC Jičín ⋌4 0 0 2 41:24 12
4. PSK Liberec ⋌3 1 0 2 29:18 11
5. HC Frýdlant⋌ 0 0 0 5 16:37  0
6. HC Varnsdorf⋌ 0 0 0 5 14:55  0