Do zápasu vstoupili lépe hosté, když už po pěti minutách překonal Kořínka hostující Jaroslav Matějka. Jičínští dokázali srovnat v závěru první periody zásluhou Průška.

Ve druhé dvacetiminutovce viděli diváci jedinou branku a znovu ji měl na svědomí varnsdorfský forvard Matějka. „Soupeř dokázal potrestat téměř všechno, nás naopak zradila koncovka,“ mrzelo kouče Jičína Radka Nového.

Jeho svěřenci sice na začátku poslední části dokázali po brankách Průška a Žaluda nepříznivý vývoj zápasu otočit, ale tři body ani tak nezískali. V 50. minutě nejprve na 3:3 vyrovnal Filip Damašek a v následném prodloužení o druhém bodu pro Varnsdorf rozhodl Vaněk.

V úvodním kole Krajské ligy Královéhradeckého a Pardubického kraje šel do hry také obhájce trofeje. Litomyšl na svém ledě přehrála soupeře z Náchoda výsledkem 4:2.
Dva vstřelené góly do konce první minuty aneb Vstup hodný úřadujících šampionů

„Byl to zápas na jednu bránu. Bohužel jsme neproměnili nespočet šanci, ale to je hokej. Naše hra měla spoustu nedostatků, na kterých musíme zapracovat,“ doplnil pro klubový web Nový.

Podobně viděl duel i hráč Jičína Lukáš Kloutvor. „Herně jsme sice byli lepším týmem, ale je zde stále mnoho věcí, které je potřeba zlepšit. Nezbývá nic jiného než dále tvrdě pracovat a ve čtvrtek v Turnově se porvat o první výhru v sezoně.“

Ve sváteční den (čtvrtek) dojde na reprízu loňského finále. Jičín se od 19 hodin představí na ledě Turnova.

Jičín – Varnsdorf 3:4 po p.p.

Fakta – branky a nahrávky: 17. Průšek (Kloutvor), 42. Průšek (Žalud), 45. Žalud (Průšek) – 5. Jaroslav Matějka (Jan Matějka, Prokop), 38. Jaroslav Matějka (Pešek), 50. F. Damašek (Bafia), 64. Vaněk (F. Damašek). Rozhodčí: Borecký – Grundler, Novák. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 114. Třetiny: 1:1, 0:1, 2:1 – 0:1.

HC Autocentrum Jičín: Kořínek – Řeháček, Richter, Pekárek, Žalud, Mikolášek, Marček, Najman, Brzák – Krumpholc, Průšek, Vajsejtl, Kloutvor, Krejčík, Dvořák, Žďárský, Novák, Kollman, Sedmík, Kysela, Němec.

HC Varnsdorf: Sláma – Veselý, Prokop, Vaněk, F. Damašek – Z. Damašek, Jaroslav. Matějka, Beránek, Pešek, Boczan, Bafia, Oplt, Jan Matějka, Vogt, Hercog.