Největším lákadlem pro hokejové fandy byl zápas HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - Stará garda vs. HC Jičín. Na našem ledě se ukázaly legendy jako Vladimír Martinec, Bohuslav Šťastný, Otakar Janecký a spousta dalších. Před zaplněným stadionem bylo vidět celkem deset gólů.

HC Jičín – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice/Stará garda 4:6 (1:1, 1:3, 2:2). Utkání, ve kterém se prolínala snaha a bojovnost domácích se zkušenostmi hostů, skončilo vítězstvím Staré gardy a její hráči ukázali Jičínu, že ze svého umu nic nezapomněli. Atmosféra sobotního podvečerního zápasu byla velice uvolněná, důkazem je, že za celé utkání nedošlo k jedinému vyloučení.

Fakta – branky a asistence: Pivinský (Mašek), Hladík (O. Mizera), Rybín (Abel), Novotný (D. Mácha) – Joudal (Heřman), Jančařík (Joudal, Lubina), Heřman, Czerninský (Janecký), Šťastný, Heřman. Rozhodčí: Svoboda, bez vyloučení! Diváků: 985.

Po závěrečné siréně se však mohly radovat oba hokejové týmy. Stará garda předvedla, že to v sobě stále má, Jičín oslavil svůj první zápas v hale, na kterou čekal dlouhá léta, a co lépe - před fanoušky narvaným stadionem.

Všem aktérům patří poděkování, stejně tak fandům nejpopulárnějšího zimního sportu v Jičíně, že přišli oslavit tak výjimečnou sportovní událost. Okresní město dostalo krásný stánek, který si zasloužilo. Dílo se zdařilo, ohlasy mezi veřejností jsme zaznamenali při otevření vesměs příznivé. Je to pěkný dárek jičínskému hokeji k jeho 80. narozeninám.

Nyní už bude záležet na klubu, jak ho vužije. Obrovskou šanci tak dostává mládež, zejména ti nejmenší jsou vítáni. Veřejnost se pak může těšit na na bruslení v krásném prostředí a zápasy.

Již včera odpoledne zde byla sehrána první mistrovská utkání krajské ligy. Nejprve nastoupil spojený celek dorostu BK Nová Paka/HC Jičín proti Náchodu, navečer (po uzávěrce), hráli muži s Opočnem.⋌ (hc, jp)