Úvod Utkání s Českou Lípou byl podobný předešlému utkání. Hned ve druhé minutě skóroval Borovec, když ho před brankou našel nekrytého Němec. Za tři minuty to bylo již 2:0 po úspěšné akci dvojice Žalud a Žďárský. Stejně jako v prvním utkání se hostům ještě v první třetině podařilo dát kontaktní gól. Trefil se Novák a do kabin se šlo za stavu 2:1.

V neurovnané druhé části padl jen jeden gól, a to v 23. minutě, kdy Jičín hrál přesilovku a tak dlouho dobýval svatyni hostí, až se trefil Prokop. Ve zbytku třetiny měl Jičín neustálou převahu a opět promarnil řadu dobrých příležitostí.

V úvodu třetí části našel Nový přihrávkou zpoza branky Hladíka a ten zvýšil na 4:1. Jičín poté hrál další přesilovku, ale hrál ji velmi laxně a výsledkem bylo snížení hostů z rychlého protiútoku. Domácí odpověděli za minutu, kdy zaútočili, nastřelili kotouč na branku a odražený puk dopravil do sítě Žalud. Jičín si pak již v poklidu pohlídal výsledek a naopak přidal do sítě hostí ještě dvě branky. Nejprve po ostřelování branky hostí se nakonec trefil Hladík, a minutu a půl před koncem třetiny sólovou akcí upravil na konečných 7:2 Borovec. Jičín tak získal další tři body a potvrdil zlepšení výkonu.

HC Jičín - HC Predators Česká Lípa 7:2
Branky a nahrávky: 2. Borovec (Němec, Krejčík), 5. Žďárský (Žalud), 23. Prokop (Nový, Hladík), 41. Hladík (Nový), 46. Žalud (Prokop, Nový), 52. Hladík (Nový), 59. Borovec. Rozhodčí: Kaňkovský - Touš, Krejbich. Vyloučení: 1:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 131.

K dalšímu utkání Jičín zavítal na led dalšího soupeře v KLM a to Slavoje Liberec. Po zlepšeném výkonu ve druhé třetině si připsal další body do tabulky. První třetina se Jičínu vůbec nepovedla. Málo bruslil a soupeři dával příliš mnoho prostoru. V týmu Liberce hrají starší a zkušení hokejisté, mimo jiné i bývalý hráč Jičína Libor Pěnkava, a ti se nabízené šance chopili. Branky padaly jen za záda Beneše, nejprve se trefil Šnajdr a v závěru ještě Šebesta.

Do druhé části vstoupil Jičín mnohem aktivněji, zrychlil hru a vytvořil si tlak. Výsledkem byly tři branky v rozmezí dvou minut a Jičín byl rázem ve vedení. Nejprve skóroval Průšek po asistenci Hladíka, vyrovnání zařídil Sedmík a obrat dokonal Hladík, který proměnil trestné střílení. Hladík ještě přidal čtvrtou branku a do třetího dějství šel Jičín s dvoubrankovým vedením.
Ve 47. minutě velmi aktivní Hladík vyzval ke skórování Průška a ten šanci proměnil v pátý gól v síti domácích. Domácí se poté pokusili o zvrat, ale rozjetý Jičín jim již povolil pouze kosmetickou úpravu skóre.

HC Slavoj Liberec - HC Jičín 3:5
Branky a nahrávky: 23. Průšek (Hladík), 24. Sedmík (Mokolášek), 25. Hladík, 32. Hladík (Průšek), 47. Průšek (Hladík) . Rozhodčí: Hrubý – Serbus, Doležal. . Vyloučení: 5 : 2 navíc nařízeno TS proti Liberci, Hladík proměnil, Beránek (LBC) 2 + 10 min. . Využití: 0:0 . V oslabení: 0:0 . Diváci: 28.

V neděli 7. října na svém ledě přivítá celek HC Varnsdorf. Utkání začíná v 17:00 hod.