HC Jaroměř – HC Jičín 6:2 (1:1, 1:0, 4:1). Poslední utkání roku 2015 Jičín prohrál. Začátek utkání byl ve znamení útočného hokeje z obou stran. V šesté minutě propadla za záda domácího gólmana nepříliš povedená střela Starého od modré čáry a Jičín vedl. O minutu později obrana Jičína zaváhala s vyhozením kotouče z vlastní třetiny, ten se po závaru odrazil před branku a Světlík vyrovnal. Jičín se poté hlavně bránil, protože hrál čtyřikrát v oslabení.

V úvodu druhé části Jičín nevyužil přesilovou hru a vzápětí ubránil vlastní oslabení. V polovině utkání dostal Jičín výhodu dvou hráčů, tu ale bohužel vůbec nevyužil a hrálo se čtyři na tři. Domácí v oslabení využili rychlý protiútok a ujali se vedení. Vzápětí pak měli i oni výhodu čtyři na tři a poté i chvíli pět na tři, ale bez využití. Domácí postupně získávali mírnou převahu, ale Beneš v brance Jičína byl pozorný.

Třetí třetinu Jičín zahájil vyloženou šancí, ale střela z mezikruží nenašla cíl. Naopak domácí opět využili nedůsledného bránění Jičína a zvýšili náskok na 3:1. Jičín poté ztratil koncentraci a domácí dalšími dvěma góly v rozmezí tří minut vyhnali Beneše z branky. Do ní se postavil Vinklář a i on ihned čelil celé řadě pokusů domácích. Inkasoval ale už jen jednou, a to v 55. minutě z hole Hamáčka. Dvě minuty před koncem Jičín využil přesilovku, když se od modré čáry trefil Buchar.

Jičínští tak bohužel prohráli a nepřiblížili se příčkám zaručujícím účast v play-off. Další utkání čeká tým až v novém roce, kdy ve středu 6.ledna hostí na svém ledě v derby utkání mužstvo Nové Paky. Utkání začíná v 18.30 hod. a oba celky tímto zvou všechny příznivce, aby hokejisty přišli povzbudit. Zároveň by jim pak chtěly poděkovat za dosavadní podporu a popřát šťastné prožití Vánočních svátků a hodně štěstí v roce 2016.

Fakta: Branky a nahrávky: 6. Světlík (Kocián), 31. Světlík (Hofman, Kotrč), 44. Kocián (Vejman), 46. Kocián (Světlík), 49. Mach (Světlík,Kocián), 55. Všetečka (Hamáček) – 5. Starý (Abel), 59. Buchar (Chaloupka). HC Jičín: Beneš, Vinklář – Houser, Artl - Chaloupka, Buchar - Starý, Mikolášek – Weiss, Kollman, Hladík – Klaban, Kysela, Louženský - Abel, Bureš, Mizera – Žďárský. Rozhodčí: Petr – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Trenéři: Pletka, Růžička. Diváci: 140.

BK Nová Paka – Stadion Nový Bydžov 5:4 (1:2, 4:2, 0:0). Domácí se v úvodu utkání vyvarovali chybných akcí a drželi soupeře dále od branky. Jenže v páté minutě byl vyloučen domácí Šuvara, když kotouč z jeho hole skončil v obranném pásmu mimo ledovou plochu. Kombinační vyspělost nejlepšího hráče na ledě, hostujícího Jana Kubišty, vedla k otevření skóre. Pavel Hlavatý jeho přesnou přihrávku k protilehlému kruhu poslal tvrdým zásahem poprvé do novopacké branky. Domácí se v dalším průběhu nedokázali soupeři vyrovnat. Byli u všeho o krok pozadu, a to jak v útočném, tak v obranném pásmu. Šestnáct zásahů Martina Abraháma v této třetině jasně dokumentuje převahu Nového Bydžova. V sedmnácté minutě byl přísně vyloučen domácí obránce Alexander Suvorov, když byly předtím dva podobné zákroky soupeře přehlédnuty. A přesilovou hru sehráli hosté znovu perfektně.

Tentokrát druhá řada hostí uzamkla soupeře v jeho pásmu, šance stíhala šanci, až puk do branky protlačil mladík Postolka. Domácí naštěstí v téže minutě snížili střelou J. Kadeřábka z úhlu. První nápřah se mu nepovedl, kotouč mu sjel z čepele, ale následná střela gólmana Krištofa překvapila. K radosti domácích ale skončila v brance a znamenala důležitý moment. Ve druhé třetině se odehrálo vše podstatné. Domácí „přeřadili" na vyšší rychlostní stupeň, přidali i potřebnou bojovnost a i to jim přineslo otočení nepříznivého stavu. Nejprve vyrovnal již ve dvacáté druhé minutě obránce Jakub Štěpán. Jeho střela od modré čáry byla spíše zbloudilou, ale pro brankáře znamenala neřešitelnou situaci. Hosté kontrovali o tři minuty později. Na zteč se vydal hostující Drahoš Jebavý, obránce Jan Kulhánek jej stačil vytěsnit, ale spadl na branku a posunul ji a kotouč záhadným způsobem dojel za brankovou čáru. Rozhodčí se radili a nakonec branku k nelibosti domácích uznali! O necelé tři minuty později srovnal stav Aljoša Shamolin. Po pravé straně jej vybídl k úniku Jakub Šuvara, střelec postupoval podél mantinelu a na vrcholu kruhů poslal tvrdou střelou kotouč za Krištofova záda. Za necelou minutu poslal domácí poprvé do vedení v přesilové hře první útok. Ta byla sehrána excelentně.

Obránce Ondřej Spal posunul kotouč na Jana Vondrlíka, který okamžitě přihrál Tomáši Kadeřábkovi, který před brankou přesně předložil bratru Janovi a ten bleskově zasunul puk do odkryté branky. Jenže hosté pak opět v přesilové hře vyrovnali. Na konci akce se spoluhráčem Martinem Kozákem byl nejproduktivnější hráč soutěže Jan Kubišta, jenž se z pozice mezi kruhy přesně trefil podél domácího Abraháma. Pak dali branku domácí, ale nebyla uznána. Tibor Hric nastřelil tyčku. Nakonec se přeci ještě domácí do přestávky dostali znovu do vedení. Závar druhé řady domácích využil k finálnímu zakončení Aljoša Shamolin, ale kotouč se buď odrazil od zadní nebo horní tyče. Vše vyřešil najetý obránce Jakub Štěpán, který odražený kotouč zametl do bydžovské branky.

Převaha domácích v této části přinesla mimo branek ještě třináct střeleckých pokusů. Nejčastěji a tvrdě stříleli obránci Ondřej Spal a Radek Pour. Ve třetí třetině byli chvíli aktivnější domácí a chvíli hosté. Hra byla urputná. Bojovalo se o každý kousek ledu. Škoda šancí Tomáše Kadeřábka a Tibora Hrice. Naopak na druhé straně měl velké příležitosti Pavel Hlavatý a další. Štěstí však bylo tentokrát na straně domácích. Šest minut před koncem měli domácí výhodu přesilové hry, ale sehráli ji špatně. Pak se poprali dva "kohouti". Oba byli posláni k vychladnutí na trestnou lavici. Hra pokračovala v plném počtu, ale tři minuty před koncem byl vyloučen domácí Hric. Pro Novou Paku to byly těžké chvíle. Velké zmatky před domácí brankou ale nedokázali hosté využít. Do konce utkání byla ještě k vidění krátká power-play hostí. Domácí již ale vedení nepustili a připsali si cenné tři body po dlouhém bodovém půstu zaviněném dlouhodobými zraněními hráčů základní sestavy. Dlouhá přestávka tak přijde mužstvu velmi vhod.

Fakta: Branky a nahrávky: 17:54 J. Kadeřábek (T. Kadeřábek), 21:56 Štěpán (Shamolin), 27:15 Shamolin (Šuvara), 28:48 J. Kadeřábek (T. Kadeřábek, Vondrlík), 39:30 Štěpán (Shamolin, Šuvara) - 5:59 Hlavatý (Kubišta, Janata), 17:04 Postolka (Věchet), 24:38 Jebavý, 31:05 Kubišta (Kozák). BK Nová Paka: Abrahám (Táborský) - Kulhánek, Štěpán, Spal, Pour, Suvorov, Vondrlík, Dressler, Hloušek, Hric, Šuvara, J. Kadeřábek, Havelka, P. Plecháč, T. Kadeřábek, Ukhin, Jebavý, Shamolin. Rozhodčí: Maštalíř – Brandejs, Antalík. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera. Diváci: 185.