Stadion Nový Bydžov – HC Jičín 7:5 (0:3, 4:2, 3:0). Hned v první minutě domácí vyhodili kotouč mimo hřiště a Jičín bleskově využil přesilovku. Po rozehrávce na modrou, Houser vystřelil a Krupka vyražený kotouč dostal do branky. Výhodu přesilové hry měli poté i domácí, ale obrana Jičína a výborné zákroky Beneše jim zabránily vyrovnat. V polovině třetiny Jičín zaútočil, Kysela se dostal ke střele, brankář opět jen vyrazil a pohotový Hladík si věděl rady – 0:2. O dvě minuty později Krupka zachytil rozehrávku domácích, nahrál Vajsejtlovi, který zatáhl puk do útočné třetiny, krásnou nahrávkou našel Weisse a jeho přesná rána potřetí rozvlnila síť v brance domácích – 0:3.

V úvodu druhé části se Jičín bohužel nevyvaroval chyb v obranné činnosti. I když měli hráči puk na svých hokejkách nedokázali ho dostat ze třetiny a domácí střelou od modré snížili. Ve 26. minutě domácí využili přesilovou hru, Nedbal krásně našel rozjetého Pomichálka, ten se protáhl mezi obránci a snížil na rozdíl jednoho gólu. Vyrovnání přišlo při dvojnásobné přesilovce domácích, ale opět mu předcházelo nevyhození kotouče do bezpečí, i když ho měli obránci na hokejkách. Jičínem to neotřáslo a dál hrál aktivně. Ve 33. minutě Klaban zpoza branky našel volného Weisse a ten opět strhl vedení na stranu Jičína. Hned po rozehrání Jičín opět zaútočil, Krupka zpoza branky nahazoval kotouč a gólman domácích si ho srazil do sítě. Svoji dávku štěstí si vybrali i domácí v závěru třetiny. Při přesilové hře se zblokovaná střela od někoho z obránců nebo soupeře odrazila za Benešova záda.

Do třetí části vstupoval Jičín s jednobrankovým vedením a v oslabení. Přesto se podařilo zaútočit, přičemž byl jičínský hráč faulován, rozhodčí zůstali němí a z protiútoku domácí vyrovnali. Na ledě se potom rozpoutala bitva o získání vedení. Ve 45. minutě došlo k pěstnímu souboji mezi domácím Kubištou a Mouchou z Jičína. Po jeho skončení oba putovali do sprch. Domácí v dalším průběhu několikrát zachránilo štěstí. Jičínský útok vyšachoval obranu domácích, kotouč se dostal k Vajsejtlovi, tomu se ale bohužel nepodařila střela pod tyč a gólman ji špičkou betonu vyrazil. Ani další šance Jičín
neproměnil, a tak ve 48. minutě domácí z rychlého protiútoku strhli vedení na svou stranu. Jičín pak ještě dvakrát nevyužil přesilovou hru, i když domácí tlačil k brance, ale střelám a dorážkám chyběla přesnost.

Minutu a půl před koncem třetiny Jičín sáhl po hře bez brankáře, vytvořil si tlak, domácím se ale nakonec podařilo osvobodit, získali kotouč a do prázdné branky pečetili své vítězství.

Jičín i přes porážku ukázal zlepšení v útočné fázi, a pokud zlepší obrannou činnost, snad se dostaví se v dalším průběhu soutěže i lepší výsledky.
Fakta: Branky a asistence: 22. Wolf (Udržal, Menyhárt), 26. Pomichálek (Nedbal), 28. Nedbal (Kubišta), 39. Muras (Nedbal), 41. Kubišta, 48. Udržal (Wolf, Nedbal), 60. Hlavatý (Pomichálek, Nedbal) – 1. Krupka (Houser), 11. Hladík (Kysela), 13. Weiss (Vajsejtl, Krupka), 33., Weiss (Klaban), 33. Krupka (Vajsejtl). HC Jičín: Beneš, Pivrnec – Houser, Buchar – Starý, Moucha – Najman, Anděl – Weiss, Vajsejtl, Krupka – Nový, Kysela, Hladík – L. Hloušek, J. Hloušek, Mizera – Mašek, Klaban, Novotný. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 6:8, navíc Kubišta (NB) 5 min+OK, Moucha (JC) 5 min+OK. Využití: 4:1. Rozhodčí: Martinek – Brandejs, Antalík. Diváci: 313.

Již dnes zajíždí Jičín k dalšímu utkání do Nového Města n. M. (18.00). Odjezd autobusu je v 15.30 hod. od zimního stadionu. ⋌(jj)