Utkání s Turnovem začal Jičín tradičně. Již první útočná akce skončila brankou v síti hostí. Přes Průška a Němce se kotouč dostal k Hladíkovi a jeho střela propadla pod brankářem do sítě. Domácí hosty přitiskli k jejich brance a v páté minutě Krejčík po nahrávce od Borovce zvýšil na 2 : 0. Domácí potom zvolnili a hosté z rychlého protiútoku snížili. Domácí se již do konce třetiny nedostali do tempa a tak se za stavu 2 : 1 šlo poprvé do kabin.

Druhá část začala opět náporem Jičína a po necelých dvou minutách, při signalizovaném vyloučení Krejčík zpoza branky nahrál Borovcovi a ten zvýšil na 3 : 1. Jičín pak opět zvolnil a hosté toho ihned využili a dostali se zase na dostřel. Potřetí šel Jičín do dvoubrankového vedení v 29. minutě, když Hladík využil zaváhání hostujícího gólmana, který za vlastní brankou ztratil puk a Jakub ho pohodlně zasunul do branky. Domácí hokejisté dál hráli nedůrazně a nechali hostům prostor k aktivní hře. Výsledkem bylo nejprve snížení a vzápětí při dvojnásobné přesilovce hostí i vyrovnání. V pokračující přesilovce šli hosté již do vedení. Po této brance opustil branku Beneš a na jeho místo se postavil Rylich.

V úvodu třetí části hrál Jičín přesilovku, nevyužil ji, ale po jejím skončení Nový vystřelil a střela šťastně zapadla do sítě hostí. Domácí stále pokračovali v laxním výkonu a hosté podruhé skórovali v oslabení a strhli vedení opět na svoji stranu. Nerozhodný výsledek zachránil Nový, když se k němu odrazil kotouč a jeho střela měla správnou přesnost. Utkání šlo do prodloužení, to ale vlastně ani pořádně nezačalo, protože přímo z bully se rozjel Průšek a připsal Jičínu druhý bod.

Komentář trenéra Pletky: V utkání bylo k vidění hodně gólů a divák si musel přijít na své. I když hosté hráli v jedenácti lidech a já jsem na to hráče upozorňoval, tak jsme to stejně podcenili. Dostali jsme se do vedení a potom jsme začali, jak už jsem zmiňoval podceňovat osobní souboje a tím jsme dostali hosty zpět do zápasu. I když se nám tolik nedařilo tak jsem moc rád za dva body.

HC St. Str. Jičín – HC Turnov 1931 7:6 po prodloužení (2:1, 2:4, 2:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 1. Hladík (Němec, Průšek), 5. Krejčík (Borovec, Prokop), 22. Borovec (Krejčík), 27. Hladík, 42. Nový, 55. Nový (Průšek), 61. Průšek - 13. Miškovský (Kysilka), 25. Vondráček (Zákoutský Jan), 29. Duda (Zákoutský Jan), 30. Vondráček (Miškovský), 31. Miškovský (Duda), 47. Miškovský (Zákoutský Jiří). Rozhodčí: Pecha – P. Kozák, J. Kozák. Vyloučení: 5:4. Využití: 0:2, Oslabeni 1:2. Diváků: 145.
Jičín: Rylich, Beneš – Žalud, Kejmar – Nový, Houser - Mikolášek, Brzák - Průšek, Hladík, Němec - Prokop, Krejčík, Borovec - Richter, Sedmík, Žďárský.

Velkolepý obrat! Jičín otočil duel s Lomnicí

V neděli hrál Jičín druhé utkání víkendového dvojzápasu na ledě Lomnice n. Pop., a podobně jako Sparta v extralize otočil nepříznivý stav 0:3 po první třetině ve vítězství.

V první třetině hrál i poněkud oslabený Jičín velmi chaoticky a soupeři nekladl prakticky odpor. Výsledkem bylo jasné tříbrankové vedení domácích, kteří naštěstí další příležitosti nevyužili.

Ve druhé části se obraz hry změnil. Jičín začal hrát mnohem aktivněji, soupeři již mnoho šancí nedával a brankami Sedmíka a Žďárského se dostal do kontaktu. Domácí ještě v této třetině brankou Guselnikova znovu odskočili na rozdíl dvou branek a za stavu 4:2 pro domácí se šlo do kabin.

Ve třetím dějství Jičín ještě zvýšil tlak a domácím trochu docházely síly. Z náporu se nejprve narodilo snížení, když Krumpholcovu nahrávku využil Žďárský. V hektickém závěru nejprve Průšek neproměnil trestné střílení a domácí stále vedli o jeden gól. Jičín necelé dvě minuty před koncem základní hrací doby sáhl ke hře bez brankáře a po několika vteřinách hráčskou převahu proměnil ve vyrovnání Borovec. Podobně jako v sobotu v prodloužení vzal osud utkání do rukou Průšek a deset vteřin před koncem rozhodl o tom, že tři body si poveze domů Jičín.

Jičín tak získal další tři body a dál vede průběžnou tabulku KLM. K dalšímu utkání cestuje příští neděli 4.11. do České Lípy. Utkání začíná v 17:00 hodin.

Komentář trenéra Pletky: My jsme první třetinu na ledě vůbec nebyli, tam existovalo jen jedno mužstvo a domácí po zásluze vyhrávali 3:0. Od druhé třetiny jsme hru vyrovnali a dovolím si říci, že jsme byli i lepší, ale nedokázali jsme své šance proměnit. V poslední třetině jsme dokázali vyrovnat minutu před koncem a v závěru se na nás usmálo štěstí. Chtěl bych klukům poděkovat za ty dvě třetiny, tam jsme hráli opravdu dobře.

HC Lomnice n.Pop. - HC St. Str. Jičín 4:5 (3:0, 1:2, 0:3)

Branky a nahrávky: 3. Knap (Kuch, Kalfiřt), 8. Rudiš, 19. Junek (Rudiš, Syrovátka L.), 37. Guselnikov (Srnský) - 33. Sedmík (Žalud), Žďárský (Sedmík), 52. Žďárský (Krumpholc), 59. Borovec (Žalud), 60. Průšek. Rozhodčí: Hrubý – Serbus, Grundler. Vyloučení: 4:4 navíc nařízeno TS proti Lomnici, Průšek neproměnil. Využití: 1:0, Oslabeni 0:0. Diváků: 115.
Jičín: Rylich, Beneš – Richter, Houser, Mikolášek, Žalud - Průšek, Hladík, Krejčík, Žďárský, Prokop, Krumpholc, Borovec, Němec, Sedmík.