Jičín proti Jaroměři neukončil černou sérii proher a po špatném výkonu v prvních dvou třetinách ztratil doma další body.
Jičínští vstoupili do utkání aktivně, hned ve druhé minutě měli výhodu přesilové hry, Kollman rozehrál na modrou na Chaloupku, ten vystřelil a Nový tečí otevřel skóre – 1:0.

Fakta
HC Jičín – HC Jaroměř 4:6 (1:2, 1:3, 2:1). Branky a nahrávky: 3. Nový (Chaloupka, Kollman), 39. Vajsejtl (Mikolášek, Kollman), 45. Weiss (Vajsejtl), 49. Žďárský – 7. Lemberk (Ježík), 14. Krause, 26. Krause (Karel, Světlík), 30. Čtvrtečka (Růta), 39. Hlavnička, 60. Kocian. Rozhodčí: Votroubek – Řezníček, Zeman. Vyloučení: 5:7, navíc: Buchar (JC) 10 min. OT – Navrátil (JAR) 10 min. OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. HC Jičín: Beneš, Pivrnec – Chaloupka, Mikolášek – Najman, Weiss – Buchar, Zörkler – Nový, Vajsejtl, Kollman – Žďárský, Klaban, Kysela – Vondráček, Němec, Borovec. Trenéři: Pletka, Růžička. Diváci: 135.


Po čtyřech minutách i hosté využili přesilovku po zbytečném vyloučení Chaloupky, vyrovnal Lemberk. Jičín byl i nadále aktivnější, vytvořil si několik šancí, ale jejich proměňování je stále velkou bolestí týmu. Navíc ve čtrnácté minutě Krause zachytil rozehrávku Weisse v obranné třetině a sám před Benešem nezaváhal – 1:2. Do konce třetiny hrál Jičín již neurovnaně a opět neproměnil několik šancí.

Druhou část začali domácí nepřesnou hrou, vázla rozehrávka a výsledkem byla další branka v síti Beneše. V polovině třetiny domácí opět selhali před brankou hostů a ani na několikrát nedostali kotouč do sítě. Soupeř pak z protiútoku čtvrtou brankou vyhnal Beneše na střídačku a do branky se postavil Pivrnec.

Domácí bohužel dále pokračovali v nedůrazné hře a dovolili soupeři kontrolovat vývoj utkání. V závěru třetiny dostal Jičín výhodu dvojnásobné přesilovky. Po obléhání branky hostů se nakonec Vajsejtlovi podařilo dopravit puk na správné místo a Jičínu svitla naděje. Tu bohužel po skončení přesilovky a další hrubé chybě v obranném pásmu Jičína uhasil Hlavnička pátým gólem.

V poslední části domácí hráči přece jen ožili a zatlačili hosty do defenzívy. Ve 45. minutě bylo signalizováno vyloučení na straně hostů, domácí udrželi soupeře před brankou a Weiss opět vykřesal naději. O čtyři minuty později se po pravé straně rozjel Žďárský, pronikl do útočné třetiny a jeho přesná rána znamenala kontaktní gól.

Jičín se pak již marně snažil o vyrovnání, nevyužil přesilovou hru a minutu před koncem se pokusil o hru bez brankáře. Po rozehrání ale ztratil puk a Kocián přes celé hřiště do prázdné branky pečetil výsledek.

Jičín tak klesl na páté místo v tabulce krajské ligy a v neděli 11. prosince ho čeká na domácím ledě utkání s Třebechovicemi. Utkání začíná v 17.00 hodin. Hokejisté proto opět zvou fanoušky a příznivce, aby je přišli v těchto těžkých chvílích povzbudit.

Druhý okresní zástupce této soutěže z Nové Paky absolvoval utkání na ledě lídra tabulky, ve Dvoře Králové. Z utkání měli hosté respekt. Bezkonkurenční lídr čekal další brankové hody, ale tým Nové Paky bojoval a sehrál výborné utkání. Znovu mu zápas utekl v závěru, i když třikrát dotahoval dvoubrankový náskok.

Fakta
HC Rodos Dvůr Králové – BK Nová Paka 7:4 (3:1, 1:1, 3:2). Branky a nahrávky: 3:52 Luštinec (Filip, Hamerský), 6:30 Filip (Luštinec), 16:27 Szakal (Lelka), 38:18 Lelka (Daňo), 50:31 Veselý (Karlík, Polák), 58:18 Ježek (Hamerský), 59:28 Luštinec (Ježek) – 14:14 T. Kadeřábek, 29:38 Spal (Hric, Hloušek), 40:22 Zvolenský (T. Kadeřábek, Spal), 41:03 Chleborád (Nádvorník). Rozhodčí: Veselý – Dudadík, Pechánek. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:1. V oslabení: 2:0. BK Nová Paka: Škop (Táborský) – Spal, Štěpán – Pour, Jebavý – Sakaev, Chleborád – Vondrlík, T. Kadeřábek, Zvolenský – Krsek, Ukhin, P. Plecháč – Hloušek, Nádvorník, Hric (Kulhánek). Diváci: 370.


V týmu BK si odbyl premiéru další ruský hráč v barvách Nové Paky, Dinis Sakaev, který stejně jako celý kolektiv podal výborný výkon.
Petr Zvolenský, trenér Nové Paky: „Hráli jsme výborně. Náš výkon se postupem hracího času stále zlepšoval. Ve třetí třetině jsme na domácí skutečně měli.

Škoda vyloučení v polovině třetí třetiny, kdy jsme obdrželi branku po nechytatelné střele domácího Veselého. V následném čase jsme měli dvě přesilovky, ale bez úspěchu. Při vyloučení domácích dvě minuty před koncem jsem riskoval. Vhazování v útočném pásmu jsem chtěl využít k rozhodujícímu tlaku. Odvolal jsem brankáře a poslal do hry šest hráčů. Cítil jsem, že jsme v převaze a že k vyrovnání chybí málo. Nepovedlo se, beru to na sebe. Pak jsme to ještě jednou zkusili a znovu inkasovali, ale to už nic neřešilo.

Kluci utkání odmakali. Skvěle hrál novic Dinis Sakaev a samozřejmě i ostatní."    (jj, re)