Fakta
HC Jaroměř – HC Jičín 3:5 (1:1, 1:2, 1:2). Rozhodčí: Petr – Havelka, Janovský. Branky a nahrávky: 18. Lemberk (Hlavnička), 30. Kocian (Vejman), 56. Hlavnička (Lemberk) – 19. Nový (Kollman), 34. Nový (Chaloupka), 38. Houser (Arlt), 60. Kysela (Nový, Kollman), 60. Žďárský. HC Jičín: Beneš, Vinklář – Houser, Arlt – Chaloupka, Mikolášek – Vondráček, Weiss, Žďárský – Nový, Kollman, Kysela – Bým, Chvalovský, Mizera. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1, Oslabení: 0:0. Trenéři: Pletka, Růžička. Diváci: 160.

Před početnou diváckou kulisou sehráli Novopačtí proti lídrovi krajské ligy ze Dvora Králové perfektní duel. Utkání bylo dramatické od zahájení až do samého konce, přičemž z výhry se radovali Královédvorští.

Petr Zvolenský, trenér Nové Paky: „Jsem s hrou velmi spokojený. Chybičky tam sice byly, ale to je normální. Po všech stránkách jsme se silným soupeřem obstáli.

Jsem šťastný, že nás diváci po konci utkání odměnili aplausem, a to na obou tribunách. To jsme všichni slyšeli a udělalo nám to ohromnou radost. Zároveň nás to zavazuje do dalších utkání. Soupeř je výborný tým."

Jičínští hokejisté zajížděli k dalšímu utkání do Jaroměře a sestava byla silně poznamenána zraněními i tresty, a tak k utkání nastoupilo pouze třináct hráčů, kteří však po bojovném průběhu vybojovali vítězství.

V zápase Jaroměře s Jičínem začala obě mužstva opatrně, na rozdíl od utkání v Jičíně se hrálo bez vyloučení. Hosté si i ve třinácti vytvořili několik příležitostí, a rovněž domácí prověřovali Beneše v brance Jičína, kterého po jednom z úniků domácích zachránila tyč branky. Domácí se ujali vedení v 18. minutě, kdy Jičín udrželi ve třetině, vybojovali kotouč za brankou a nekrytý Lemberk otevřel skóre. Hosté kontrovali za minutu. Kollman uvolnil Nového, ten se protáhl před gólmana domácích a zblízka propasíroval puk do sítě.

Druhá třetina se hrála podobně jako první část, domácí měli puk více na hokejkách, Jičín naopak podnikal rychlé protiútoky. Skóre se měnilo v polovině utkání, kdy Kocián objel branku Beneše a zasunul puk za jeho záda. Za čtyři minuty opět zaúřadoval Nový, který před brankou důsledně dorážel, a nakonec kotouč dostal na správné místo.

Po několika minutách hrál Jičín přesilovku, hrál ji poměrně bez překvapení, ale v samotném závěru Arlt vystřelil od modré a Houser tečoval puk pod „víko" domácí svatyně.

Fakta
BK Nová Paka – HC Dvůr Králové 5:6 (1:2, 2:1, 2:3). Branky a nahrávky: 4:42 Hric (Nádvorník), 22:57 Vondrlík (T. Kadeřábek, J. Kadeřábek), 27:26 Hloušek (Hric, Nádvorník), 45:11 Vondrlík (J. Kadeřábek), 50:28 J. Kadeřábek (T. Kadeřábek) – 8:42 Ježek, 15:13 Vacek (Ježek), 27:43 Veselý (Daňo), 43:12 Zmítko, 53:04 Zmítko (Rychtera, Hamerský), 57:31 Fořt (Veselý, Krejcar). Rozhodčí: M. Votroubek – Dudadík, Schánil. Vyloučení: 9:7. Využití: 2:2. Diváci: 327. BK Nová Paka: Škop (Dressler) – Spal, Pour – Zvolenský, Jebavý – Kulhánek – Vondrlík, T. Kadeřábek, J. Kadeřábek – Krsek, Šuvara, P. Plecháč – Hloušek, Nádvorník, Hric – (Richter, Tegel).


Třetí část se nesla v duchu důsledné obranné činnosti obou mužstev, ani jedno mužstvo nevyužilo přesilovku. V druhé polovině třetiny se domácí nadechli k náporu, zatlačili hosty před branku a vyrovnání viselo na vlásku. Jičínská obrana byla trochu chaotická a domácí se v 56. minutě dočkali vyrovnání. Jičín se pak srovnal, a opět zahrozil. Když už se zdálo, že utkání dospěje k prodloužení, Kollman rozehrál akci ve třetině domácích, na pravé straně našel Nového, který přesnou příčnou nahrávkou na druhé straně našel Kyselu a ten se nemýlil.

Domácí se ve zbytku času pokusili o hru bez brankáře, Jičín jim ale nic nedovolil a naopak vteřinu před koncem Žďárský vyhazoval kotouč a přesným odrazem o mantinel ho nasměroval do branky domácích.    (jj, re)