HC Jičín – HC Náchod 4:6 (2:1, 0:3, 2:2). Utkání začala obě mužstva aktivně. V šesté minutě hosté nahazovali kotouč na branku, ten se otřel o některého z hráčů před Benešem a zapadl do sítě. Vyrovnání však přišlo již o minutu později. Vajsejtl vyhrál vhazování v třetině hostů, posunul kotouč za sebe Kollmanovi a jeho přesná rána rozvlnila síť za zády Luňáka. Dále se hrál otevřený a útočný hokej, hosté nevyužili přesilovou hru a při jejich další šanci výborně zasáhl Beneš. V samotném závěru Jičín uzamkl hosty před brankou, ostřeloval Luňáka, až se odražený kotouč dostal ke Kyselovi a ten poslal Jičín do vedení 2:1.

Do druhé části Jičín vstoupil „ospale", hosté ho zatlačili do třetiny a po ostřelování branky nakonec vyrovnali. Jičín hrál v této fázi nepřesně, kombinacím chyběla plynulost a přesnost. V polovině utkání hosté dvěma „slepenými" góly získali dvoubrankový náskok. Jičín pak nevyužil dvě přesilové hry, a tak před třetí třetinou prohrával 2:4.

Třetí třetinu Jičín začínal přesilovou hrou, ale nevyužil ji. Poté stejnou výhodu dostali hosté, uzamkli domácí před brankou a po dlouhém obléhání zvýšili své vedení na tři branky.

Po zhruba dvou minutách zaútočil po pravé straně Žďárský, vlevo s ním jel ještě druhý útočník, ale Martin přesnou ranou překvapil Luňáka a vykřesal pro Jičín naději. Jičín brankou ožil, o chvíli později uzavřel hosty ve třetině, Abel nahrál na modrou čáru Starému a jeho nahození po teči některého z bránících hráčů znamenalo kontaktní gól. Jičín pokračoval v aktivní hře, do šance se dostal Weiss, hosté mu ale pomocí falu zabránili vyrovnat. Jičín přesilovou hru nevyužil. Naopak v polovině třetiny ho poslal nepřesný rozhodčí do třech a Janoušek šestým gólem pečetil výhru hostí.
Jičín tak nenavázal na předchozí výhry a pohybuje se neustále na chvostu tabulky.

Fakta: Branky a nahrávky: 7. Kollman (Vajsejtl), 20. Kysela (Žďárský), 46. Žďárský, 47. Starý (Abel) – 6. Stehno (Janoušek, Macháň), 21. Valášek (Kodym, Havrda), 30. Macháň (Stehno), 30. Vondřejc (Presse, Janoušek), 45. Macháň (Plíhal, Stehno), 52. Janoušek (Macháň, Verner). HC Jičín: Beneš, Vinklář – Houser, Buchar – Starý, Anděl – Mikolášek, Novotný – Soukup, Najman – Weiss, Klaban, Mizera – Hladík, Vajsejtl, Kollman – Nový, Abel, Louženský – Vondráček, Kysela, Žďárský – Hloušek L., Bureš. Trenéři: Pletka, Růžička. Vyloučení: 6: 6. Využití: 0:2. Oslabení: 0:0. Rozhodčí: Votroubek – Dudadík, Vodička. Diváci: 208.

K dalšímu utkání zajíždí tým již tuto středu 9. prosince na led celku z Nového Bydžova. Utkání má začátek v 18.00 hodin.
Další okresní účastník této soutěže, BK Nová Paka, cestovala do Jaroměře, kde chtěli hráči za každou cenu bodovat. A že se jim to podaří takovýmto způsobem, zřejmě nedoufali ani ve snu.

HC Jaroměř – BK Nová Paka 1:4 (0:2, 1:0, 0:2). Úvod utkání patřil domácímu týmu, ale Martin Abrahám v brance tři velké šance zlikvidoval. Hosté se postupně dostávali stále více a více na soupeřovu polovinu a byli jasně lepším týmem, což potvrdili i brankově. Zejména nově utvořená druhá formace domácím „zatápěla". Po kombinaci celé této pětky dal již v páté minutě branku Jaroslav Ukhin. Další šance hostí likvidoval pozorný domácí gólman Václav Vacek. V závěru třetiny byl za faul na Štěpána Dresslera vyloučen domácí Bujňák. Hosté výhodu využili díky kombinaci Janouška s Ukhinem. Posledně jmenovaný našel mezeru ve Vackově výstroji a posunul hosty čtyři vteřiny před koncem první třetiny do dvoubrankového vedení.

Již v první minutě druhé třetiny vyrobil chybu hostující obránce Jakub Štěpán, ale domácí šanci nevyužili. Vzápětí v útočné třetině fauloval hostující kapitán Jan Vondrlík. V oslabení ujel Ukhin po levém křídle, ale střelu z úhlu domácí gólman vykryl. Ve dvacáté sedmé minutě „zatáhl" za záchrannou brzdu hostující Petr Zvolenský a nařízené trestné střílení domácí Karel proměnil. O tři minuty později měli domácí znovu šanci ke vstřelení branky, ale výtečný Abrahám znovu naději domácím zneškodnil. Zanedlouho byl znovu vyloučen hostující kapitán, ale domácí zase šanci k vyrovnání nevyužili.
Minutu před koncem druhé třetiny zablokoval střelu domácích Jakub Šuvara, odražený kotouč pak převzal hostující Roman Janoušek, ale nájezd neproměnil. Domácí Vacek totiž zakončení vytěsnil vyrážečkou. Ve třetí třetině dostali domácí dvě po sobě jdoucí přesilové hry. Tím se tým Jaroměře dostal do velké převahy. Hosté pozorně bránili a bezchybný Abrahám pokračoval ve své dokonalé brankářské exhibici!

Od poloviny třetí třetiny se rozpoutal v obranném pásmu Nové Paky doslova kolotoč. Jaroměř ale pálila slepými nebo ostrými, ale stále do připraveného „likvidátora" jejich šancí. V padesáté první minutě nezasáhl přesně přihraný kotouč domácí Kukal. Býval by byl Martin Abrahám bezmocný, ale štěstí stálo na jeho straně. Necelé tři minuty před koncem třetí třetiny se usadila první formace hostí v útočné třetině a Ukhinovu přihrávku umístil kapitán Vondrlík do levé „šibenice" domácí branky. Vzápětí byl vyloučen hostující Šuvara a domácí se odhodlali v přesilové hře ke hře bez brankáře. V čase 58:10 nedokázal dorazit kotouč do branky Nové Paky Hamáček ani Světlík, i když kotouč ležel těsně vedle jeho levé brusle. Hosté bránili velice pozorně a nenechali domácím v blízkosti svého brankoviště prostor.

Přes zoufalý tlak se podařilo hostujícímu týmu dostat ke kotouči a kapitánem vyhozený kotouč z obranného pásma našel cestu počtvrté do domácí osamocené klece. Pak už se utkání jen dohrálo.

Přes vítězství nyní čeká Novopacké tuto středu další těžký boj na ledě Třebechovic (18.00).

Fakta: Branky a nahrávky: 26:41 TS Karel – 4:46 Ukhin (Šuvara, V. Plecháč), 19:56 Ukhin (Janoušek), 57:27 Vondrlík (Ukhin), 58:09 Vondrlík (Spal). Rozhodčí: Pahulák – Brandejs, Karlík. Vyloučení: 5:6 a OT (Kulhánek) a TS (Zvolenský). Využití: 1:2. Oslabení: 0:2. Diváci: 110. Zásahy brankářů: 44:54. BK Nová Paka: Abrahám (Brož) – Spal, Štěpán, Pour, V. Plecháč, Kulhánek, Rejl – J. Kadeřábek, Zvolenský, Vondrlík, Šuvara, Janoušek, Ukhin, Jebavý, Šť. Dressler, P. Plecháč, Hric, Havelka, Hloušek. Trenéři: A. Půlpán, L. Petera.    (jj, re)