HC Lomnice – HC Jičín 6:4 (3:2, 3:1, 0:1). Od prvních minut se hrál rychlý hokej s řadou pěkných akcí na obou stranách. Domácí dobře využívali menší rozměry hřiště a nedovolili Jičínu plynulou kombinaci, přesto se do šance dostal po nahrávce od Vajsejtla Petr Mizera, ale Skákalík byl pozorný. Ani Jičín domácím v prvních deseti minutách příliš nedovolil. Branka padla až v 11. minutě a to velmi kuriózní. Jičín hrál přesilovku, domácí vyhodili puk přes celé hřiště, Žemlička ho zastavil a místo, aby ho přijíždějícímu obránci nechal na místě, odehrál ho Rozsypalovi do protipohybu, kde se ho pohodlně zmocnil David Bláha a do prázdné branky skóroval. Jičín odpověděl za dvě minuty, kdy si druhý útok vytvořil tlak, Petr Mizera uvolnil Vajsejtla a ten vyrovnal.

Domácí se opět ujali vedení za minutu, když využili přesilovku. Jičín opět přidal a v 15. minutě se řítil Petr Mizera sám na Skákalíka, ale ten mu včasným vyjetím zabránil ve skórování. Vzápětí se nechal vyprovokovat Hanzlík, fauloval a domácí v přesilovce Bartošem zvýšili na 3:1. Do kontaktu se Jičín dostal v 17. minutě, kdy Vajsejtl vybojoval puk v útočné třetině, před brankou našel volného Pletku a ten si se Skákalíkem lehce poradil.

Druhou třetinu Jičín začínal přesilovkou, ale chyboval v rozehrávce a Žemlička vychytal samostatný nájezd domácího útočníka. Vyrovnání přišlo v 28. minutě. Hanzlík vybojoval puk, rozehrál ho na Abela, ten krásnou nahrávkou našel u pravé tyče Skákalíkovi branky Franceho a pohodlně zavěsil.
Rozhodující okamžik přišel ve 30. minutě. Hanzlík vyvážel puk z vlastní třetiny, byl atakován domácím hráčem a aniž by ztratil puk, dopustil se podle rozhodčích faulu, přičemž došlo ke zranění domácího hráče a Hanzlík, který si nebyl naprosto ničeho vědom, musel pod sprchy.

Následující pětiminutová přesilovka přinesla domácím opět vedení. Hráči obou stran přitvrdili a výsledkem bylo další vyloučení Franceho na 2+2 minuty. Domácí obě přesilovky využili a získali třígólové vedení. Jičín měl v závěru třetiny rovněž výhodu pětiminutové přesilovky, ale bohužel na jeho hokejky se již nalepila nervozita a k ničemu se prakticky nedostal.

V úvodu posledního dějství mu nepomohla ani přesilovka 5 proti 3. Jičín vzápětí přežil rovněž dvojnásobné oslabení a v polovině třetiny vykřesal jiskřičku naděje France, který přesnou ranou snížil na 6:4. Jičín se nadechl k závěrečnému náporu a vyloženou šanci měl Janďourek, ale v posledním zlomku vteřiny mu domácí stihli nadzvednout hokejku, jinak měl před sebou prázdnou branku. Nápor Jičína přerušilo další vyloučení, když rozhodčí „zbaštili“ Semeckému jeho filmový akrobatický výkon. Přesto si Jičín vypracoval další „loženku“. Petr Mizera krásnou přihrávkou našel najetého Vajsejtla, ale Skákalík včas vyjel z branky a zabránil mu ve skórování. Domácí potom již zbytek utkání dohráli v klidu a připsali si plný počet bodů.
Jičín tak sousedském derby prohrál, ale soutěž rychle pokračuje. V neděli 22. listopadu přijede do Jičína vedoucí celek krajské soutěže a to VTJ Liberec. Utkání začíná tradičně v 17 hodin.

Fakta – branky a nahrávky: 11. D. Bláha, 14. Martinec (D. Bláha, Semecký), 16. Bartoš (Semecký), 32. Hrabal (Zeman, Karásek), 36. Koznar (Martinec), 37. Hrabal (Němec, Bartoš) – 13. Vajsejtl (P. Mizera), 17. Pletka (Vajsejtl), 28. France (Abel, Hanzlík), 50. France (P. Mizera). Rozhodčí: Lorenčík – Bosák, Exner. Vyloučení: 5:11, navíc L. Bláha 5+OK – Hanzlík 5+OK, Využití: 5:0. Oslabení: 1:0. Diváků: 232.

HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Starý, Buchar – Lukáč, France – Rozsypal – Abel, Lenc, O. Mizera – Pletka Vajsejtl, P. Mizera – Hanzlík, Matějka, Janďourek. Trenér: Růžička.

Zbývající výsledky: HC Frýdlant v Č. – PSK Liberec 2:5, HC Varnsdorf – HC TVJ Ještěd Liberec 7:10. V čele pořadí je Ještěd Liberec 15 bodů (40:20).⋌ (jj)