HC Frýdlant – HC Jičín 8:5 (1:1, 1:4, 3:3). Jako už mnohokrát v této sezoně Jičín nezačal dobře. Hned ve 2. minutě obrana nechala bez problémů vybruslit před Žemličku Šíra a ten otevřel skóre utkání. Vyrovnání přišlo v poslední minutě třetiny, kdy Vajsejtl dopravil kotouč do sítě.

V prostřední části Jičín totálně vyhořel. Hned ve 2. minutě domácí zvýšili na 2:1. Za dalších 40 vteřin to bylo již 3:1. V 27. a 29. minutě potrestal chyby Sommer. V polovině utkání přišla další chyba na útočné modré, domácí hráč šel do samostatného úniku a Buchar musel zatáhnout za „záchrannou brzdu“. Následovalo trestné střílení, ale Žemlička další změnu skóre nepřipustil. Jičín potom opět zmobilizoval síly a snažil se o zkorigování výsledku.

Smůla pokračovala až do závěru třetiny. V posledních dvou minutách dostal Jičín výhodu přesilovky čtyři na tři, uzamkl soupeře ve třetině a Vajsejtl snížil na 5:2.

Závěrečnou třetinu Jičín zahájil náporem a úpornou snahou o změnu skóre, ale na jeho hokejky se přilepila smůla. Z téměř pětiminutového drtivého tlaku nevytěžil nic. Naopak v 48. minutě Jičínu domácí uštědřili další ránu, jednoduchou akci zakončil Vološín šestým gólem a vyhnal Žemličku z branky, do níž se postavil Kotlář. V polovině třetiny se měnily strany a Jičín nasadil k poslednímu zoufalému pokusu o zvrat. Kollman důsledně atakoval domácí, vybojoval kotouč, napříč třetinou našel Vajsejtla a ten se nemýlil. Další naději vlil do jičínských řad o dvě minuty později Kollman, který se zmocnil vyhozeného puku a v nájezdu spolu s Vajsejtlem přesně vystřelil k pravé tyči a bylo to o dvě branky. Tlak Jičína narůstal, ale domácí měli neuvěřitelné štěstí, když všechny střely končily buď mimo branku, nebo na chráničích gólmana. V 55. minutě si Jičín vynutil fauly domácích a hrál přesilovku 5 na 3.

Nabídnutou výhodu Jičín využil a po vyšachování trojice bránících hráčů Vajsejtl snížil na rozdíl jediné branky. Ve snaze o vyrovnání Jičín zapomněl na obranu a náhodné vyhození se dostalo k Čejkovi, ten unikl a řítil se sám na Kotláře. Ten jeho pokus kryl, ale kotouč se odrazil za jeho záda na brankoviště, odkud ho nekrytý Šír dostal do branky. Jičín ještě minutu a půl před koncem odvolal brankáře, ale po chybě v rozehrávce v útočné třetině se přes celé hřiště trefil opět Šír.

Jičín tak prohrál první čtvrtfinále a musí využít domácí prostředí k vyrovnání. Pokud vyhraje, hraje se prodloužení až do případných nájezdů, ty rozhodnou o postupujícím do semifinále. Hraje se v neděli v Nové Pace (18.30).

Fakta – branky a nahrávky: 2. Šír ml. (Čejka), 22. J. Peřina (Mikan, Vološín), 22. Čejka (Šír ml.), 27. Sommer (Čejka, Šír ml.), 29. Sommer (Vološín, Šír ml.), 48. Vološín (Heknul), 57. Šír ml. (Čejka, J. Peřina), 59. Šír ml. (Vološín) – 20. Vajsejtl (Starý, Haken), 39. Vajsejtl (France, Kollman), 51. Vajsejtl (Kolman), 54. Kollman (Haken), 57. Vajsejtl (Buchar, France). Vyloučení: 8:6. Využití: 0:2. HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Křivský, Buchar – Starý, Winter – Lukáč, Hanzlík – Rozsypal – France, Abel, O. Mizera – Vajsejtl, Haken, Kollman – Svoboda, Matějka, D. Mácha. Trenéři: Pletka, Růžička. ⋌(jj)