Do utkání vstoupili s jasným cílem zvítězit a zachovat si naději na postup do vyřazovacích bojů.

HC Jičín – HC Frýdlant 3:2 (0:1, 0:0, 3:1). Hned v prvních minutách měli domácí šanci na otevření skóre, ale střela skončila na betonech hostujícího gólmana. Z protiútoku Jičín inkasoval po střele Romana Šíra. Branka jim neotřásla, postupně si získal převahu a neustále zaměstnával Sýkoru v brance hostí. Bohužel střelecké štěstí se od Jičína dlouho odklánělo. V první třetině další gól nepadl.

V druhé třetině Jičín pokračoval v úporné snaze o vyrovnání a obrácení vývoje zápasu, avšak bez gólového efektu.

Drama pokračovalo i v poslední třetině. Jičín opět vyvinul tlak na branku hostí a ve 46. minutě se mu konečně podařilo srovnat skóre. Pavel France přesnou přihrávkou našel Ondru Mizeru a ten vyrovnal. Jičín se neradoval dlouho. Po třech minutách obrana zaváhala, Vološín využil chybu v rozehrávce a opět strhl vedení na stranu hostí. Domácí se ale nevzdávali, ještě vystupňovali tlak a za minutu bylo opět vyrovnáno. Po akci celého útoku byl na konci střelec Michal Lenc. Jičín v té době aktivně napadal rozehrávku hostí a neustále zaměstnával obranu a gólmana. Výsledkem tlaku byla vedoucí a vítězná branka z hole Abela.

Petr Mizera v přesilové hře zatáhl puk po pravé straně až za branku, nahrál najíždějícímu Abelovi a ten se nemýlil. Hosté se v závěru pokusili o vyrovnání, a dvě minuty před koncem dostali výhodu přesilové hry. Jičín je však aktivní obranou donutil také faulovat a dohrávalo se ve čtyřech na obou stranách bez změny skóre.

Jičín tak získal první body a vyrovnal se bodově s hosty z Frýdlantu, protože však první utkání Frýdlant vyhrál o tři branky, musí Jičín bodovat i ve zbývajících zápasech aby Frýdlant předběhl bodově. Příležitost k tomu bude mít v neděli, kdy se v Liberci utká s tamními vojáky. Utkání začíná v 19 hodin a odjezd hokejistů je v 16.30 od ZS.

Fakta – branky a nahrávky: 46. O. Mizera (France), 50. Lenc (Abel, O. Mizera), 54. Abel (P. Mizera) – 2. Šír, 49. Vološín. Rozhodčí: Kozák – Jiří Novák ml., Ondřej Novák. Vyloučení: 5:6, Sommer – Frýdlant navíc 10 minut OT. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 115.
HC Jičín: Barkman, Černý – Lukáč, France – Rozsypal, Buchar – Winter, Starý – Pletka Vajsejtl, P. Mizera – Abel, O. Mizera, Lenc – D. Mácha, Pivinský, Novotný – Matějka, Svoboda, Č. Mizera. Trenér: Růžička.

HC Lomnice n. Pop. – VTJ Liberec 5:3 (2:2, 0:1, 3:0). Branky: Berka 2, Stránský, Abrahám, Karásek. Volno měl celek PSK Liberec.⋌(jj)

1. PSK Liberec ⋌6 5 1 0 0 33:14 17
2. Lomnice n. Pop. ⋌7 5 0 1 1 47:24 16
3. VTJ Liberec⋌ 6 3 0 0 3 34:38 9
4. HC Jičín⋌ 6 1 0 0 5 18:30 3
5. Frýdlant⋌ 7 1 0 0 6 29:55 3