HC Wikov Hronov – HC Jičín 2:1 (0:0, 1:1, 1:0). Od začátku utkání se na ledě rozpoutala správná hokejová bitva s rychlým střídáním útoků a spoustou šancí. První třetina gól nepřinesla.

V polovině utkání po zbytečném faulu Jičína domácí získali výhodu přesilové hry, kterou tentokrát využili, když se Kozák prokličkoval z pravé strany až před Svobodu a trefil se přesně k tyči. Naštěstí pro Jičín ho v 34. minutě napodobil Jirka Slabý. Kaulfus vydoloval puk ve vlastní třetině, přes Rybína se dostal ke Slabému, ten se protlačil až před gólmana a jeho střela mu propadla pod rukou do sítě.

Poslední třetinu začali aktivněji domácí, ale přesto velkou šanci měl Kollman. Ten sebral puk ve vlastní třetině, projel celé hřiště, objel branku Hronova, ale střele z úhlu chyběla přesnost. Rozhodnutí padlo v 49. minutě. Jičín hrál opět v oslabení, dobře bránil, ale ve druhé části oslabení Franců na modré obešel bránícího hráče, nikým neatakován, nabruslil mezi kruhy a nechytatelnou ranou rozhodl o osudu utkání. Jičín potom vrhl všechny síly do útoku, vypracoval si řadu šancí i díky třem přesilovkám v řadě, ale i když gól visel na „niti“, ta se nikdy nepřetrhla. Naopak Jičínu po protiútoku domácích opět pomohla tyč. V závěru Jičín odvolal brankáře a vytvořil několik závarů ve třetině domácích, vyrovnání mu však nebylo souzeno.

Jičín opět těsně prohrál a již zítra ho čeká „derby“ v Nové Pace. Zápas začíná v 18.00, odjezd hokejistů v 15.30.

Fakta – branky a nahrávky: 30. Kozák (Borůvka), 49. Franců (Šakarov) – 34. Slabý (Rybín, Starý). Rozhodčí: Třasák – Bednář, Schánil. Vyloučení: 8:6. Využití: 2:0. HC Jičín: Svoboda, Šec – Kaulfus, Najman – Houser, Moucha – Anděl, Starý – Křivský, Novotný – Rybín, Slabý, Hladík – Zörkler, Klaban, Kollman – Pivinský, Abel, O. Mizera – Mašek, Mácha. Trenéři: Pletka, Růžička.⋌ (jj)