První utkání nové sezony, která doufejme nebude ukončena předčasně, svedl proti sobě obhájce vítězství v základní části - Jičín a předposlední tým loňské sezony - Varnsdorf. Domácí, kteří sehráli tři přípravná utkání a ani v jednom nevyhráli se těšili, že by na začátku mistrovské sezony mohli okusit dlouho nepoznaný (asi 6 měsíců) pocit vítězství

Již ve čtvrté minutě otevřel skóre domácí Průšek. Kapitán Nový zkušeně podržel kotouč ve středním pásmu, nahrál, Krejčíkovi, který zavezl kotouč do útočné třetiny, vystřelil, gól nedal, ale jeho práci dokončil Průšek, který se do prázdné branky nemýlil - 1:0. Druhý gól přidal v 16. minutě nováček Dvořák, který využil zmatky v obraně a svůj sólo nájezd proměnil v branku - 2:0.

Druhá třetina nabídla podobný hokej jako první, ale s tím rozdílem, že první se radovali hosté, konkrétně Ladislav Nedomlel, který využil asistence Vaňka a překonal domácího Kořínka - 2:1. Avšak domácí na tuto branku reagovali svojí třetí vstřelenou brankou. Richter přiťukl kotouč Sedmíkovi, ten se probojoval po křídle a bekhendem zavěsil - 3:1.

Třetí třetina připomínala spíše plácanou než hokej. Jedinou přesnou střelu vyprodukovali hosté, kterým zařídili snížení zakončující Prokop - 3:2. Domácí si však poradili a závěr utkání dovedli do vítězného konce, na své konto tak připsali první tři body.

Michal Kejmar, trenér Jičína: Utkání se mi nechce vůbec hodnotit. Šlo o první mistrovský zápas a jediné pozitivum je, že jsme si z něj odnesli tři body.

Další utkání by měl sehrát Jičín v sobotu od 17 hodin na ledě České Lípy. 

HC Jičín - HC TS Varnsdorf 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Průšek (Krejčík, Nový), 16. Dvořák, 39. Sedmík (Richter) - 23. Nedomlel (Vaněk), 57. Prokop (Matějka, Pípa). Rozhodčí: Kaňkovský - Krejbich, Serbus. Vyloučení: 6:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 90.
HC Jičín: Kořínek - Žalud, Nový, Marček, Richter, Svoboda, Brzák - Krejčík, Průšek, Novák, Dvořák, Sedmík, Borovec, Němec, Žďárský, Vajsejtl ml.