HC Jičín – HC Opočno 6:4 (2:1, 3:2, 1:1). Domácí začali aktivně, po nevyužité přesilovce v úvodu 4. minuty tečoval puk Ondra Mizera po střele Petra Mizery a Jičín vedl 1:0. Další gólová akce přišla v 9. minutě. Domácí uzamkli hosty ve třetině a po několika střelách, Rybín přesnou přihrávkou našel před brankou Hladíka – 2:0. Bohužel v začínající 13. minutě šel Jičín do oslabení a hosté se Jedličkou vrátili do utkání.

Ve druhé minutě prostřední části Jičín zaútočil, po několika střelách si k odraženému puku mezi kruhy nabruslil Kaulfus a nekompromisně zvýšil na 3:1. Jičín dvoubrankové vedení dlouho neudržel, protože v 26. minutě inkasoval v přesilovce. Naštěstí ještě v téže přesilovce Kaulfus střílenou přihrávkou od modré našel před brankou Kollmana a proti jeho teči byl gólman hostí bezmocný. Smůlu měl Jičín v 34. minutě. Při protiútoku hostí se jednomu z obránců uvolnil nůž na brusli, přes něho měl volnou cestu k brance Rail, který se nezmýlil.

Dvoubrankové vedení vrátil Jičínu Rybín. V 38. minutě po faulu domácích a vyhození puku mimo hřiště byli vyloučeni dva hráči hostí. Jičín přesilovku začal ztrátou puku, hosté se pokusili o protiútok, ztratili puk, Kollman ho po pravé straně zavezl do třetiny, mezi kruhy našel Rybína a bylo to 5:3. Ještě ve stále pokračující přesilovce unikl hostující hráč, byl faulován a proti Jičínu bylo nařízeno trestné střílení. Naštěstí exekutor hostů pouze vyprášil betony Svobody v brance Jičína.

Do třetí části Jičín vstoupil s dvoubrankovým vedením. Hosté se snažili neustále o korekci výsledku, ale dlouho naráželi na dobrou obranu Jičína, navíc museli aktivně bránit při nájezdech domácích. Zdramatizovat závěr se jim podařilo v 53. minutě. Jičín jim nabídl přesilovou hru a hosté ji po zmatcích v obraně domácích využili. Opočno potom ještě zvýšilo tlak a zatlačilo Jičín do defenzívy. Šanci na vyrovnání dostalo v končící 57. minutě, kdy byl vyloučen Petr Mizera. Hosté se v přesilovce odhodlali k odvolání brankáře, naštěstí pro Jičín v okamžiku, kdy neměli kotouč pod kontrolou, Kollman ho vyvezl do středního pásma, nahrál Ondrovi Mizerovi a ten do prázdné branky pečetil vítězství.

HC Jičín: Svoboda, Šec – Kaulfus, Najman – Houser, Moucha – Anděl, Starý – Křivský, Novotný – Buchar – Slabý, Hladík, Rybín – Lenc, O. Mizera, P. Mizera – Kollman, Zörkler, Pivinský – Abel, Mácha. Fakta, výsledky a tabulka na str. 23.⋌ (jj)