Soupeř přijel s jasným cílem, odčinit porážku z minulého utkání a ihned od začátku rychlým bruslením zaměstnával jičínskou obranu, domácí naopak hrozili rychlými protiútoky.

HC Jičín – PSK Liberec 2:4 (0:2, 1:0, 1:2). Hosté se ujali vedení v 5. minutě, kdy obranou Jičína projel Franc, jeho střelu Barkman ještě vyrazil, ale nekrytý Vozák puk pohodlně uklidil do branky. Druhá rána přišla v 11. minutě, kdy po tlaku Jičína hosté vyhodili puk, Ondra Barkman vyjel z branky, chtěl ho odehrát, ale nepovedlo se mu to a hosté ho po zmatku nakonec natřikrát dostali do branky. Jičín však nesložil zbraně, zlepšil obrannou činnost, vypracoval si několik brankových příležitostí, ale ani Vajsejtl, Pletka či Abel neměli přesnou mušku.

Do druhé třetiny šel Jičín s jasným cílem vyrovnat a obrátit vývoj zápasu. Postupně zatlačil hosty před jejich branku a gól visel ve vzduchu. Šance Abela, Pletky a dalších ale zůstaly nevyužity. Nevyšel ani nájezd Ondry Mizery, a tak snížení přišlo až v závěru třetiny, kdy Jičín využil přesilovku. Pletka našel nahrávkou mezi kruhy Vajsejtla a ten vymetl pavučinky v pravém rohu branky hostí.

Po půl minutě poslední části bylo vyrovnáno. Střelu Vajsejtla dorazil do sítě Pletka. Hrálo se od začátku a šance byly na obou stranách vyrovnané. V 44. minutě mohl rozhodnout Jičín, když měl k dispozici minutu a 50 vteřin výhodu dvou hráčů. Hosté však obléhání vlastní branky přežili bez úhony a šance byly dál stejné na obou stranách. Rozhodnutí přišlo v 55. minutě. Jičín hrál v oslabení a nenápadná střela Barana po zemi prošla přes všechny hráče před brankou až do sítě. Jičín přesto bojoval a v minutu a půl před koncem se odhodlal ke hře bez brankáře. Bohužel ihned prohrál vhazování v třetině soupeře a Kapoun se přes celé hřiště trefil do prázdné branky.

Jičín tak úvodní utkání krajské ligy prohrál a napravit si reputaci bude moci již v pátek, kdy zajíždí k dalšímu utkání na led Frýdlantu. Utkání začíná v 19 hodin a odjezd hokejistů je v 16.15 hod. od ZS. Na domácím ledě se mužstvo představí opět v neděli 10. ledna proti VTJ Liberec. Utkání začíná tradičně v 17 hodin.

Fakta – branky a nahrávky: 40. Vajsejtl (Pletka), 41. Pletka (Vajsejtl) – 5. Vozák (Franc), 11. Křikava (Vozák), 55. Baran (Vorel), 59. Kapoun (Malinský). Rozhodčí: Kozák – O. Novák, J. Novák ml. Vyloučení: 3:8, PSK Liberec Vozák 10 min. OT. Využití: 1:1. Oslabení: 0:0. Diváků: 155.
HC Jičín: Barkman, Kotlář – Starý, Buchar – Winter, Novotný – Lukáč, Č. Mizera – Pletka, Vajsejtl, Mácha – Abel, Lenc, O. Mizera – Matějka, Svoboda, Vaníček. Trenér: Růžička.⋌ (jj)