HC Jičín – PSK Liberec 5:2 (2:1, 2:1, 1:0). Utkání Jičín nezačal dobře a hned první útok hostí skončil gólem. Domácí, ale ihned přitlačili hosty k jejich brance a v čase 4:10 bylo vyrovnáno. Pletka uvolnil Svobodu a jeho rána skončila v síti hostů. Jičín si neustále udržoval mírnou převahu, ale pěkné kombinační akce končily v lapačce libereckého gólmana.

Hosté se snažili skórovat z rychlých protiútoků, a tak diváci viděli řadu pěkných akcí na obou stranách. Gól si domácí fanoušci zakřičeli až v závěru třetiny, kdy po tlaku Jičína vystřelil Vlasta a vyražený puk dostal do branky Pletka.

Úvod druhé třetiny vyšel naopak Jičínu. V 24. minutě Janďourek pěkně uvolnil Hanzlíka a ten zvýšil na 3:1 pro Jičín. Jičín byl i nadále aktivnější, ale v koncovce chyběl klid a přesná muška. Hosté využili zaváhání obrany v 34. minutě, když obloučkem vyhozený puk zachytil Pažout, jeho střelu Žemlička vyrazil, ale proti dorážce Barana byl bezmocný. Jičín zvýšil svůj náskok opět v závěru třetiny v přesilové hře. Uzamkl hosty v jejich třetině, France rozehrál na Hakena, ten nastřelil puk na branku a Abel přesnou tečí zvýšil na 4:2 pro Jičín.

Na začátku poslední třetiny měl Jičín výhodu dvou hráčů a dokázal ji využít. Opět perfektní kombinací uzamkl hosty před brankou, po nahrávce Hakena Abel vystřelil a vyražený puk doklepl do sítě France. Hosté se snažili o zdramatizování utkání, ale obrana Jičína pracovala spolehlivě a pokud byla překonána, v brance ji zastoupil dobře chytající Žemlička, který zlikvidoval i samostatný únik hostujícího útočníka. Podobně si počínal i brankář hostí který si poradil s nájezdy Hanzlíka i Svobody.

Jičín tak vyhrál první utkání v souboji o třetí místo přeboru Libereckého kraje. Odveta je na programu 7. března v liberecké Svijanské aréně od 18.30 hod. Odjezd hokejistů v 16.30 od zimního stadionu.
Fakta – branky a nahrávky: 5. Svoboda (Pletka), 19. Pletka (Vlasta), 24. Hanzlík (Janďourek), 40. Abel (Haken, France), 41. France (Abel, Haken) – 1. Pažout (Černý), 34. Baran (Pažout).

Rozhodčí: Neťuka – Bosák, Záruba. Vyloučení: 3:9, navíc PSK Liberec (Šebesta 10 minut OT, Pažout 10+10 minut OT). Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 120. HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Starý, Winter – Rozsypal, Buchar – Pletka, France – O. Mizera, Štoček, Svoboda – Hanzlík, Vlasta, Janďourek – Lenc, Haken, Abel. Trenér Růžička. (jj)