Hokejisté sehráli poslední přípravné utkání na nadcházející sezonu s celkem Stadionu Nový Bydžov, který je rovněž účastníkem ligy Královéhradeckého kraje .

Stadion Nový Bydžov – HC Jičín 1:6 (1:1, 0:4, 0:1). V první třetině hosté hráli opatrněji, ale přesto měli mírnou územní převahu. Ve 4. minutě měli výhodu přesilovky, ale vzápětí se síly vyrovnaly a o chvíli později seděli na trestné lavici již dva Jičíňáci. Domácí nabídnutou šanci využili a v 6. minutě se ujali vedení. Jičín poté přidal na důrazu a vyrovnání viselo ve vzduchu. Domácí však dobře bránili a i gólman byl vždy na místě. Teprve v 17. minutě po chybě Nového Bydžova ve středním pásmu Mizera a Lenc dojeli vypíchnutý puk a pod brankářem ho Lenc dostal do sítě.

Do druhé třetiny Jičín vstoupil aktivně, zrychlil kombinaci a výsledkem bylo rychlé vedení o dva góly. Nejprve po kombinaci za brankou Kollman nahrál najíždějícímu Dušičkovi a ten posunul Jičín do vedení. O minutu později po obléhání branky domácích doklepl Ondra Mizera vyraženou střelu do sítě soupeře a Jičín vedl o dvě branky. Hosté i nadále dobře kombinovali, domácí se do šancí dostávali jen z brejkových výpadů, ale brankář Svoboda byl vždy na místě. V závěru prostřední části hrál Jičín přesilovku, uzamkl domácí ve třetině a na konci byla střela Kaulfuse od modré, která prošla až do sítě. V úplném závěru Jičín využil další přesilovku a Mácha zvýšil vedení na 5:1.

Ve třetí části se hrál dobrý kombinační hokej z obou stran, s řadou šancí, které končily na betonech brankářů nebo v síti obran. Padla již jen jedna branka, když se trefil Zörkler.

Jičín tak uzavřel přípravu na mistrovské boje a výsledky jsou příslibem pro diváky, že se můžou těšit na dobrý kombinační hokej. Sezonu zahájí Jičín na ledě ve Vrchlabí. Utkání se hraje v neděli 16. října od 17 hodin. Odjezd hokejistů je v 15.00 z Komeňáku.

Fakta – branky Jičína: 17. Lenc (O. Mizera), 21. Dušička (Kollman), 22. O. Mizera, 37. Kaulfus, 40. Mácha, 54. Zörkler. HC Jičín: Svoboda, Šec – Kaulfus, Najman – Houser, Moucha – Anděl, Starý – Křivský – Rybín, Klaban, Hladík – Mácha, Dušička, Kollman – Zörkler, Lenc, O. Mizera – Pivinský, Abel. Trenéři: Pletka, Růžička.⋌ (jj)