HC Lomnice – HC Jičín 6:3 (0:1, 4:0, 2:2). Do utkání Jičín vstoupil se zabezpečenou obranou, důsledným bráněním ve středním pásmu eliminoval nápor soupeře, v 5. minutě po vyhraném buly v třetině domácích vystřelil Ondra Mizera a France doklepl odražený puk za záda Skákalíka. Jičín pak přežil první oslabení, dál hrál takticky velice dobře a využíval každou příležitost k nebezpečným útokům. Obrany na obou stranách však fungovaly již bezchybně, a tak do kabin šel Jičín s jednobrankovým vedením.

Ve druhé třetině domácí ještě zvýšili důraz a Jičínští hokejisté bohužel opět začali zcela zbytečně faulovat. To se projevilo na obraze hry, Jičín hrál v prvních deseti minutách jen tři minuty v plném počtu a domácí ho trestali. V 26. minutě využili přesilovku Semeckým. Za minutu dostal domácí do vedení Majdič. Vzápětí byl France vyloučen na 2+2 minuty a domácí opět trestali. V 29. minutě zvýšil na 3:1 Berka a v 37. minutě dovršil pohromu pro Jičín opět Berka. Jičín pak ještě dvakrát čelil dvojnásobné přesile, naštěstí úspěšně. Naopak snížit mohl v poslední minutě Starý, který po návratu z trestné lavice dostal krásnou nahrávku na modrou, řítil se sám na Skákalíka, ale jeho střele jen rozezvučela horní tyč branky.

Poslední dějství začal Jičín v oslabení. Když už byl v plném počtu, dostal krásnou nahrávku Pletka, Skákalík mu vypíchl kotouč, ale najíždějící Pivinský ho nadvakrát dostal do opuštěné branky. Za dvě minuty byl Jičín v kontaktu. Vajsejtl zatáhl puk po pravé straně a přesnou nahrávkou našel před brankou opět Pivinského, který krásnou tečí snížil na 4:3. Jičín ožil a snažil se o vyrovnání, bohužel v přemíře snahy opět chyboval, v 48. minutě zůstal u zadní tyče Barkmanovy branky zcela nekrytý Vagenknecht a bylo to opět o dvě branky. Pohromu pro Jičín dovršil v 54. minutě Semecký, který se trefil z bezprostřední blízkosti.

Jičín je tedy po polovině krajské ligy bez bodového zisku a musí se soustředit na zbývající zápasy, aby se dostal mezi první čtyři týmy a zahrál si „play off“. Další zápas ho čeká až 31. ledna, kdy se v Liberci střetne s PSK Liberec. Utkání začíná v 19 hodin, odjezd hokejistů je v 16.30 hod. od ZS.

Fakta z utkání

Branky a nahrávky: 26. Semecký (Kožnar, Pavlas), 27. Majdič (Syrovátka, Vagenknecht), 29. Berka (Abrahám), 37. Berka (Zeman, Abrahám), 48. Vagenknecht (Abrahám, Majdič), 54. Semecký – 5. France (O. Mizera), 41. Pivinský, 43. Pivinský (Vajsejtl). Rozhočí: Daněk – Bosák, Hladík. Vyloučení: 7:15. Využití: 2:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 243.

 HC Jičín: Barkman, Černý – Novotný, Winter – Buchar, Starý – Lukáč, Rozsypal – Pletka Vajsejtl, Pivinský – Abel, O. Mizera, France – Pacík, Matějka, Svoboda. Trenér: Růžička. Sestava HC Lomnice: Skákalík – Abrahám, Bartoš, Pavlas, Kožnar, Vágenknecht – Berka, Zeman, Stránský – Šulc, Majdič, Syrovátka.

Další zápasy 4. kola: VTJ Liberec – PSK Liberec 1:6 (0:0, 1:5, 0:1), HC Frýdlant měl volný los. Tabulka po 4. kole:

1. HC Lomnice ⋌3 3 0 0 0 26:9  9
2. PSK Liberec⋌3 3 0 0 0 18:6  9
3. HC Frýdlant⋌3 1 0 0 2 13:20 3
4. VTJ Ještěd ⋌3 1 0 0 2  9:22 3
5. HC Jičín⋌4 0 0 0 4 13:22 0

Příští program: Volno HC Jičín, VTJ Liberec – HC Frýdlant (so 20.00), PSK Liberec – HC Lomnice (ne 19.00).⋌ (jj)