V závěrečném utkání roku 2008 nastoupili hokejisté k utkání přeboru Libereckého kraje na ledě Frýdlantu, který patří podobně jako Jičín k posledním „skanzenům“ hokejového dění s otevřenou ledovou plochou.

TJ Slovan Frýdlant – HC Jičín 2:9 (1:1, 1:4, 0:4). V úvodu utkání se hrál neurovnaný hokej se spoustou nepřesností, především na straně Jičína, kterému vázla kombinace a přesná nahrávka. Domácí se snažili odčinit dvě předcházející prohry a Žemlička se v brance rychle rozehřál. Přesto se již ve 4. minutě radovali domácí.

Jičínu se několikrát nepodařilo dostat puk z obranné třetiny a Čejka přesnou ranou otevřel skóre utkání. Jičín to probudilo k zařazení vyšších otáček a zatlačil domácí před jejich branku, chyběla však přesná finální přihrávka. Ta přišla až v 9. minutě, kdy Slabý v levém rohu vybojoval puk a před brankou našel nekrytého Štočka, který doklepl puk za bezmocného gólmana. V 15 minutě bohužel došlo k nešťastnému zranění Jirky Slabého, který s poraněným rtem a zlomeným zubem odjel na střídačku.

Na pomoc se mu přes hřiště vydala domácí zdravotnice. Pavel Vajsejtl se projevil jako správný gentleman a pohotově ji vyjel ze střídačky nabídnout oporu. Do konce třetiny potom obě družstva nechávala vyniknout umění svých brankářů, kteří již nepřipustili další změny skóre.

Úvod druhého dějství byl podobný jako v první třetině. Vše se zlomilo v polovině utkání. Jičín hrál svoji šestou přesilovku a po minutě, kdy se nepodařilo založit žádnou akci, nahrál Žemlička přes celé hřiště na modrou Vajsejtlovi, který z pravé strany vystřelil a kotouč nešťastně tečoval jeden z domácích obránců do vlastní sítě. Vzápětí Jičín hrál poprvé a naposledy v oslabení, Hanzlík důsledně forčekoval rozehrávku domácích, vybojoval puk, mezi kruhy našel najíždějícího Hakena, který „blafákem“ zvýšil na 3 : 1 pro Jičín. Jičín v těchto chvílích získal již převahu a výsledkem byla čtvrtá branka v síti domácích, když ve skrumáži před brankou se nejlépe orientoval Černík.

V úvodu poslední třetiny předvedl své umění Žemlička, když zlikvidoval nájezd domácích. Jičín potom hrál již jen co potřeboval, předváděl pěkné kombinační akce a čtyřikrát skóroval. Jičín tak v pohodě zvládnul další utkání přeboru Libereckého kraje a je na třetím místě tabulky.

Fakta – branky a nahrávky: 4. Čejka (Vrkoslav, J. Peřina), 36. Pešek (R. Šír ml.) – 9. Štoček (Slabý), 28. Vajsejtl (Žemlička), 29. Haken (Hanzlík), 32. Černík (Č. Mizera), 40. Hanzlík (Winter, Haken), 48. Vajsejtl (Pletka), 50. Pletka (Vajsejtl), 54. Hanzlík (Štoček, Haken), 60. Winter (Štoček). HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Winter, Starý – Rozsypal, Buchar – Černík, Lukáč – Pletka, Vajsejtl, France – Štoček, Haken, Slabý – Hanzlík, Č. Mizera, Svoboda. Rozhočí: Bosák – Hlava, Pavlík. Vyloučení: 7:1. Využití: 0:1. Oslabení: 1:1. Diváků: 80.

Další výsledky: HC Lomnice nad Popelkou – VTJ Ještěd Liberec 6:5 SN (0:1, 4:1, 0:4, 0:0), HC Varnsdorf – PSK Liberec 3:2 SN (0:0, 1:2, 1:0, 0:0).

V prvním utkání roku 2009 čeká Jičín soupeř z Liberce a to tým PSK Liberec. Utkání se hraje v neděli 4. ledna v Liberci. Začátek v 19 hodin, odjezd hokejistů v 16.30 hod. od zimního stadionu. (jj)