Utkání stejně jako v Liberci bylo od počátku velmi vyrovnané a útočné akce se střídaly na obou stranách.

HC Jičín – PSK Liberec 2:7 (1:0, 1:3, 0:4). Domácí měli štěstí v 5. minutě, kdy tečovaný puk obloučkem přistál na horní tyči Žemličkovy branky. Jičín naopak mohl jít do vedení po nájezdu Ondry Mizery, ale proti byl liberecký gólman. Skóre se měnilo teprve v 16. minutě. Jičín dobře sehrál přesilovou hru a Vajsejtl po nahrávce Pletky nadvakrát překonal Chryna v brance Liberce. Do konce třetiny již gól nepadl, i když šance byly na obou stranách.

V úvodu druhé třetiny mohl Jičín zvýšit své vedení, ale chybělo trochu střeleckého štěstí a hosté trestali. V 33. minutě jičínští hráči zazmatkovali ve vlastní třetině, nedokázali dostat puk do bezpečí a Chobot po spolupráci s Ubrym vyrovnal. Vzápětí předvedl krásnou akci Vlasta, který po nahrávce od Abela projel celé hřiště a znovu dostal Jičín do vedení. Bohužel vedení si udržel jen tři minuty, protože v 36. minutě hosté využili svoji první přesilovou hru a Ubry vyrovnal. V závěru třetiny se Jičínu již přestalo dařit a v poslední minutě hosté využili další přesilovku a ujali se vedení.

Ve třetí třetině již Jičín značně znervózněl, přestala se dařit kombinace a hosté toho dokázali dokonale využít. Ve 45. minutě Marnota zvýšil na 4:2 pro PSK a o osudu utkání bylo prakticky rozhodnuto. Jičín se snažil o zdramatizování utkání ale hra se již nedařila a hosté povzbuzeni vedením lépe bruslili a přidávali další branky. V 49. minutě Šebesta využil nahrávku Kozáka a Liberečtí vedli již o tři branky. V 52. a 53. minutě pak pohromu dovršili Horák s Milerem.

Jičín tak nedokázal navázat na první domácí vítězství, je potřeba se z prohry poučit a pro další utkání se vyvarovat chyb. V neděli ho čeká další těžký soupeř, a to celek VTJ Liberec. Utkání začíná na domácím ledě v 17 hodin.

Fakta – branky a nahrávky: 16. Vajsejtl (Pletka), 33. Vlasta (Abel) – 33. Chobot (Ubry), 36. Ubry (Opela, Šebesta), 40. Šebesta (Opela), 45. Marnota, 49. Šebesta (Kozák), 52. Horák (Chobot), 53. Miler (Opela). Rozhodčí: Neťuka – Hlava, Bosák. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváků: 155.
HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Starý, Winter – Rozsypal, Buchar – Pletka Vajsejtl, O. Mizera – Hanzlík, Vlasta, Janďourek – Č. Mizera, Lukáč, Abel. Trenér Růžička.

Další výsledky: HC Varnsdorf – VTJ Ještěd Liberec 5:11 (1:2, 1:4, 3:5), HC Varnsdorf – BHK Turnov 5:0 kontumačně a BHK Turnov – Slovan Frýdlant 0:5 kontumačně. Turnov ukončil soutěž.
V neděli 23. listopadu čeká Jičín další těžký soupeř, a to celek VTJ Liberec. Utkání začíná na domácím ledě v 17 hodin. (jj)