HC Jičín – BK Nová Paka 8:3 (3:0, 2:2, 3:1). Velký nápor domácích hosté přestáli bez obdržené branky díky skvělým zákrokům Boušky. Ovšem v začínající ofenzivě Nové Paky zapomněl za zády obránce Fejfar Kollmana, který únik dotáhl do vítězného konce. Přesto hosté stále směleji ohrožovali jičínského Beneše, ale bez efektu. Po chybě v útočném pásmu a nedůsledném vracení nabídli domácím hokejistům další gól z hole Zörklera.

I třetí branku obdrželi po zbytečné chybě. V druhé třetině se nejprve Jičín radoval ze dvou branek a donutil tak Boušku střídat. Vzápětí střela skončila na tyči a z protiútoku dal první branku hostů Jiří Šebek po vypracování akce Hricem. Byla to již druhá podobná akce. V závěru třetiny zaznamenal hostující Fejfar druhou branku a Novopačtí se po zásluze dostali do hry.

V úvodu poslední části se zbytečně nechal vyloučit do konce utkání domácí Jiří Slabý. Hosté sice zatlačili soupeře do třetiny, ale toužená branka nepadla. Ukončení přesilové hry přišlo s přísným vyloučením novopackého Jakuba Štěpána. Pravidlo nedáš, dostaneš se stalo hostům osudným. Šestou definitivní pojistku vítězství dal Petr Haken. V půli poslední třetiny přišel nešťastný zákrok hostujícího Horyny, když přistrčil ve shluku hráčů soupeře Housera, který přes hokejku přepadl na hrazení tak nešťastným způsobem, že mu museli zdravotníci vytáhnout zapadlý jazyk. Náraz na mantinel přivodil zranění hlavy a krku, za který dostal hostující hráč trest ve hře, což je nejvyšší trest v ledním hokeji. Přes neúmyslné zavinění se hosté soupeři omlouvají a přejí domácímu Martinu Houserovi rychlé uzdravení. V závěru padly ještě tři branky. Dvě po akcích domácích a o jednu velmi pěknou se postarali hostující obránci Radek Pour s Jakubem Ersepkem.

Přes chvilkové emoce bylo utkání hráno ve velice sportovním duchu a po zápase se aktéři přátelsky rozešli.

Fakta – branky a asistence: 4. Kollman (Haken), 12. Zörkler (Mašek), 15. Hladík (Rybín), 31. Klaban (Kaulfus), 35. Rybín (Mizera), 45. Haken (Kollman), 49. Rybín (Starý, Klaban), 50. Rybín (Abel, Haken) – 35. Šebek (Hric), 40. Fejfar (Hric, D. Musil), 54. Pour (Ersepka). Rozhodčí: Třasák – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 7 a 5+OK (Slabý), OT+OK (Kollman) – 7 + TH (Horyna). Využití: 1:1. Diváků: 450.
⋌(bš)