HC Frýdlant – HC Jičín 4:3 (2:1, 0:1, 2:1). Od začátku utkání na ledovou plochu vytrvale sněžilo a to více vyhovovalo domácím. V úvodu třetiny, pokud byl led ještě čistý, měl Jičín několik gólových šancí, ale střely Vajsejtla, Abela a dalších končily mimo branku nebo v lapačce domácího gólmana. Ve 3. minutě Jičín uzavřel domácí před jejich brankou, France ale špatně rozehrával na útočné modré, domácí se dostali do úniku a nadvakrát překonali Žemličku v brance Jičína. Druhá chyba přišla o několik minut později, když ve sněhu ztratil Jičín puk ve střední třetině, domácí jej nastřelili na branku a ve skrumáži se jim podařilo ho prostrčit pod brankářem do sítě.

Vyrovnání se Jičín dočkal v 27. minutě. Po ostřelování domácí branky se puk dostal mezi kruhy k Francemu a jeho střela po zemi prošla pod brankářem až do sítě. V závěru třetiny měl Jičín další „loženku“, ale dorážka Ondry Mizery trefila jen padajícího brankáře.

V úvodu poslední části se spustila sněhová vánice a za chvíli už nebyl vidět puk. Hra podle toho vypadala a aktéři na obou stranách vůbec nedokázali rozehrát plynulou akci. V polovině třetiny byla ledová plocha upravena, sněžení se zmírnilo a opět se hrál hokej. V 53. minutě se k domácím přiklonilo štěstí, když na branku Žemličky nahodili puk, který před ním poskočil a propadl mu za záda, kde jej Vološín bez problémů dopravil do branky. V 59. minutě si Jičín vybral oddechový čas a odvolal brankáře. Bohužel po vybojování puku Pavel France v roli obránce zvolil riskantní přihrávku napříč třetinou, domácí puk zachytili a do prázdné branky rozhodli o svém vítězství.

Půl minuty před koncem ještě zabojoval Matějka, dojel vyhození po levé straně, pod domácím hráčem nahrál do středu Winterovi a jeho střela skončila v síti. Bohužel k další power play se již Jičín nedostal.

Již dnes Jičín cestuje do Liberce, kde se střetne s tamním PSK. Utkání začíná v 19 hodin, odjezd hokejistů v 16.45 z Komenského náměstí.
Fakta – branky a nahrávky: 3. Jiří Peřina (Vološín), 5. Coufal, 53. Čejka (Heinzel), 60. Vološín (J. Peřina, Řehák) – 13. Pletka (Starý, Vajsejtl), 27. France (Abel), 60. Winter (Matějka, Jirásek). Rozhodčí: Lorenčík. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Diváků: 35.

HC Jičín: Žemlička – Starý, Buchar – Jirásek, Jahoda – Novotný, Křivský – Rozsypal – Abel, France, O. Mizera – Vajsejtl, Hanzlík, Pletka – Lukáč, Matějka, Winter. Trenéři: Pletka, Růžička.⋌ (jj)