První střetnutí na vlastním ledě Jičín vyhrál a k získání bronzových medailí mu stačilo v Liberci remizovat. Souboj o třetí místo se hrál na dvě utkání a rozhodovaly získané body. Při jejich rovnosti přišlo na řadu prodloužení druhého utkání, případně samostatné nájezdy.

PSK Liberec – HC Jičín 4:1 (1:0, 3:0, 0:0, 0:1). Domácí celek hned od začátku utkání naznačil že boj o bronz nevzdal, zatlačil hosty do defenzívy, ale obrana Jičína a Žemlička byli na místě, a po úvodním náporu domácích zahrozil i jičínští útočníci. Obrana Jičína poprvé kapitulovala až ve 13. minutě, kdy nechala bez napadání projet po pravé straně Dlouhého a jeho střela proklouzla nad ramenem Žemličky do sítě. Do konce třetiny zůstalo ještě několik šancí na obou stranách nevyužito, a tak se šlo do kabin za jednobrankového vedení domácích.

Hosté inkasovali

Druhá třetina by se dala charakterizovat tak, že Jičín hrál a domácí stříleli góly. Všechny padly vždy po tlaku Jičína. V 28. minutě Jičín uzamkl domácí před jejich brankou, ale bez efektu a domácí z protiútoku skórovali. Pažout zatáhl puk po levé straně, napříč třetinou nahrál Maděrovi a ten měl volnou cestu do branky. Podobná situace se opakovala o minutu později, kdy na 3:0 zvýšil opět Maděra. Ve 34. minutě se opět potvrdilo nedáš, dostaneš. Po závaru před brankou domácích nezpracovali obránci Jičína vyhozený puk a Černý vstřelil čtvrtý gól PSK.

V poslední třetině se Jičín snažil o korekci výsledku, ale marně. Proti byli domácí obránci a především výborně chytající Kysilka v liberecké brance. V druhé části třetiny Petr Haken žádal trenéra na lavičce, aby už konečně vytáhl trumfy z rukávu, ten však žádný nenašel.

Utkání tak dospělo do prodloužení a v něm ten správný trumf Haken našel. Hrálo se čtyři na čtyři. Ihned po buly získal puk Slabý, zatáhl ho středem do třetiny domácích, vrátil ho do tandemu Hakenovi a jeho přízemní střela přes dva hráče prošla až do branky a byla to střela bronzová. Smutní domácí sportovně Jičínským pogratulovali a ti se seřadili k převzetí bronzových medailí.
Jičín tak zakončil sezonu ziskem bronzových medailí a podobně se vedlo i juniorům, kteří rovněž skončili na třetím místě v Královéhradeckém kraji.

Fakta – branky a nahrávky: 13. Dlouhý, 28. Maděra (Pažout), 29. Maděra (Miler), 34. F. Černý (Jakub Šebesta, Jan Šebesta) – 61. Haken (Slabý).

HC Jičín: Žemlička, Kotlář – Winter, Starý – Rozsypal, Buchar – Slabý, Haken, Vlasta – France, Hanzlík, Abel – Černík, Janďourek, Svoboda. Trenér Roman Růžička. Rozhodčí: Lorenčík – Daněk, Kajínek. Vyloučení: 7:3. Využití a oslabení: 0:0.

Konečné pořadí: 1. VTJ Ještěd Liberec, 2. HC Lomnice nad Popelkou, 3. HC Jičín, 4. PSK Liberec, 5. TJ Slovan Frýdlant, 6. HC Varnsdorf. V kvalifikaci o 2. ligu se VTJ Liberec utká s vítězi Středočeského, Královéhradeckého a Pardubického kraje. (jj)