Utkání začal lépe tým z Turnova, kterému patřilo prvních pár střídání. Pak ovšem domácí začali lépe bruslit, kombinovat a vypracovali si pár slušných příležitostí. Oba brankáři však byli v první třetině bezchybní a do kabin se šlo za bez brankového stavu. Od začátku druhé třetiny měli domácí velkou převahu, kterou se podařilo přetavit v úvodní branku utkání, po průniku Hladíka z levé strany, dorazil do polo odkryté branky Průšek. Ve 33. minutě pak šel za podražení na trestnou lavici hostující Hloušek a domácí v přesilové hře trestali. Po přihrávce Krejčíka tečoval šikovně puk Kollman a brankář Brunát byl bez šance. Jičínští si vypracovali další příležitosti, ovšem ve druhé třetině již branka nepadla. Do třetí třetiny šli domácí s vědomím, že už se nemusí nikam hnát, ovšem hned po půl minutě se nechal zbytečně vyloučit domácí kapitán Nový a mužstvo tak muselo čelit oslabení, které se ovšem povedlo bez větších komplikací ubránit. Hůře však bylo domácím v 48.minutě, kdy po úniku hostujícího hráče, šli na trestnou dva hráči Jičína a nastala tak dvouminutová přesilová hra Turnova. V oslabení však vytáhl klíčový zákrok zápasu ve formě chytající Kořínek, kdy se stihl přesunout k druhé tyči a lapačkou zastavit střelu soupeře. Jičín tedy přestal i toto oslabení a mohl několikrát pečetit vítězství, několikrát se dostal do dobré pozice, ať už ujíždějící Krejčík, nebo Nový, ale brankář Brunát byl proti. V 59.minutě pak přišla naděje Turnova, v podobě branky z hole ujíždějícího Susky.

Domácí si však konec utkání zkušeně pohlídali a slaví tak na úvod důležité tři body. Další utkání hrají hokejisté Jičína v neděli od 18 hodin na ledě Liberce.

Michal Kejmar, trenér Jičína: "Do zápasu jsme vstoupili vlažně a museli se do něj dostávat, což se nám postupem času dařilo a dostali jsme se do tempa. Na mužstvu byla vidět nervozita z prvního mistrovského utkání. Kluky musíme pochválit za nasazení a touhu po vítězství. Za stavu 2:0 předvedl podle mého názoru klíčový zákrok náš brankář, při našem oslabení pět na tři. Máme první tři body v tabulce, za což jsme rádi, ale uvědomujeme si, že máme na čem pracovat."

Po skončení utkání došlo k hromadné šarvátce. Domácí Aleš Půlpán (v červeném) skončil s krvavým šrámem.
Hnik: Most byl k poražení, trápila nás koncovka

HC Jičín - HC Turnov 2:1 (0:0, 2:0, 0:1). Branky a nahrávky: 27. Průšek (Hladík), 35. Kollman (Krejčík) - 59. Suska (Zákoutský Jiří, Maděra) Rozhodčí: Bernat - Serbus, Svobodová. Vyloučení: 3:2. Využití: 1:0. Diváci 195. Střely na branku: 39:25 Průběh utkání: 2:0, 2:1
Jičín: Kořínek - Žalud, Mikolášek, Hamerský, Marček, Najman, Brzák- Hladík, Průšek, Nový, Kollman, Krejčík, Prokop, Borovec, Vajsejtl ml., Richter.  (hj)