Dvě výhry znamenají upevnění Jičína v čele krajské hokejové ligy mužů Libereckého kraje.

Jičín přivezl body z Varnsdorfu

V sobotu sehrál Jičín další utkání na ledě Varnsdorfu a po vyrovnané první třetině bez problémů zvítězil.

Jičín nastoupil k utkání pouze s jedenácti hráči, ale přesto neměl větší problém. Na první gól Nového domácí odpověděli vyrovnáním a za nerozhodného stavu se šlo do kabin.

V druhé části Jičín odskočil na dvě branky, ale v polovině utkání vykřesali domácí jiskřičku naděje, když snížili na 2:3. V závěru třetiny je ale zpět vrátil Nový, který druhým zásahem opět získal pro Jičín dvoubrankové vedení.

V úvodu třetí třetiny Nový zasadil domácím další ránu a završil hattrick. Jičín pak utkání dohrál v pohodě a přidal domácím další branky. Účet utkání uzavřel čtvrtým gólem Nový.

HC TS Varnsdorf – HC Stavební stroje Jičín 2:7 (1:1, 1:3, 0:3).

Hostům z Frýdlantu nadělil Jičín desítku

Jičín jako tradičně začal náporem, ale první šanci měli hosté, když najížděli dva na jednoho, Beneš jim ale radost zkazil.

Na první branku diváci čekali čtyři minuty, kdy Borovec nastřelil kotouč ze strany před branku a Žďárský ho usměrnil za záda brankáře. V sedmé minutě hrál Jičín dvojnásobnou přesilovku, Houser rozehrál na Krejčíka a ten přesnou ranou švihem zvýšil na 2:0. Tradice, kdy první třetina končila 2:1, se nekonala a domácí hostům skórovat nedovolili.

Ve druhé části se převaha domácích ještě zvýšila a hosté v některých fázích vůbec nestíhali bránit kolotoč u své branky. Hned v první minutě třetiny vypíchl kotouč hostům Hladík, nabruslil do třetiny, na druhé straně našel Průška, který nedal gólmanovi šanci. Hra pokračovala za neustálé převahy Jičína a v polovině třetiny Průšek protečoval nahrávku na rozjetého Nového, který sám před gólmanem nezaváhal. V samotném závěru třetiny domácí ostřelovali branku hostí až se nakonec ujala střela Richtera.

V poslední části Jičín nadále kontroloval hru a postupně navyšoval skóre. Trefil se dvakrát Žďárský a připsal si hattrick, Dále pak Průšek a Krejčík. Za stavu 8:0 se hostům po zaváhání obrany Jičína podařilo vstřelit čestný úspěch Rubešem. Na konečných deset uzavřel skóre Mikolášek, což ho bude stát pověstnou basičku.

HC Stavební stroje Jičín – HC Frýdlant 10:1 (2:0, 3:0, 5:1).