Co rozhodlo
HC Jičín – BK Nová Paka 7:0 (1:0, 3:0, 3:0). První třetina začala vyrovnaně, oba týmy si vypracovaly několik střeleckých příležitostí, ale bez gólového vyjádření. V 7. minutě Jičín zaútočil, hosté ale získali kotouč, snažili se ho dostat do středního pásma, na modré ho zachytil Tondr, najel si do levého kruhu a vymetl poprvé pavučinky v brance Nové Paky. Po úvodní brance se do vyložené šance dostali i hosté, ale Pivrnec předvedl několik skvělých zákroků.

V úvodu druhé části měli Novopačtí příležitost zvrátit vývoj utkání, protože hráli přesilovku a posléze i minutu dvojnásobnou, ale šanci promarnili. V 26. minutě naopak Jičín ji využil, když přitlačil hosty před branku a ve skrumáži při signalizovaném druhém vyloučení doklepl puk do sítě Kysela. Za dvě minuty Jičín využil pokračující přesilovku. Po kombinaci v útočné třetině se kotouč dostal k Tondrovi a ten tvrdou ranou prostřelil vše, co bylo před ním. Za minutu a půl Krupka důsledně napadal hosty za jejich brankou, získal puk, přihrál Maškovi před branku, ten po ledě překonal Boušku počtvrté a zároveň ho vyhnal na střídačku. Jičín si pak vytvořil velkou převahu a další branky visely na vlásku. Haken dostal krásnou nahrávku na útočnou modrou, protáhl se mezi obránci, ale střela minula branku. V následujícím obléhání se dobře „rozchytal" Dressler v brance Nové Paky.

V závěrečné třetině už Jičín ovládl utkání a přidal další branky. Ve 43. minutě Hladík vyslal do útoku Hakena, ten si vyměnil kotouč s Weissem, ve finále mu ho nahrál na pravou stranu do kruhu a Petr měl volnou cestu pro střelu do sítě.

O minutu později rozjel akci Abel, přidal se k němu Tondr, Roman před brankou prostrčil kotouč na druhou stranu a Martin si zkompletoval hattrick. Ještě před polovinou třetiny Kaulfus přihrál do jízdy Weissovi a ten odvedl gólovou nahrávku Hakenovi, který uzavřel skóre utkání. Zbytek se odehrál v útočné euforii Jičína, když se do útoku zapojovali i obránci a svými výlety připravili několik horkých chvilek pro Pivrnce, který ale zachoval klid a uhájil si nulu na svém kontě k radosti spoluhráčů, ti se tak mohou těšit na „basičku" dobrého moku.

Daniel Pletka, jičínský trenér: „Jsem rád , že jsme dnešním utkáním dali zapomenout na poslední domácí nevydařené zápasy. Pro hosty je ale porážka až příliš krutá. Po první vyrovnané třetině, jsme o vítězství rozhodli ve druhé třetině, kdy jsme dokázali za pět minut, třikrát skórovat. Jsem rád , že si kluci dali říct a zase se vrátili k poctivé hře, kterou jsme produkovali na začátku sezóny. Snad v takových výkonech budeme pokračovat."

Branky a nahrávky: 7. Tondr, 26. Kysela (J. Hloušek, Nový), 28. Tondr (Weiss), 29. Mašek (Krupka), 43. Weiss (Haken, Hladík), 44. Tondr (Abel), 49. Haken (Weiss, Kaulfus). HC Jičín: Pivrnec, Beneš – Tondr, Novotný – Houser, Artl – Kaulfus, Najman – Starý, Buchar – Mašek, Dušička, Krupka – Nový, J. Hloušek, Kysela – Hladík Haken, Weiss – Abel, L. Hloušek, O. Mizera. Trenéři: Pletka, Růžička. BK Nová Paka: Bouška (29. Dressler) – Ersepka, Pour – Plecháč, Štěpán – Nechanický, Sucharda – Nádvorník. Schutz, Hric – Zvolenský, Slabý, Kollman – Birnbaum, Havelka, Škoda – Bureš, Šťastný.

Jičín začal třetí čtvrtinu základní části vítězstvím, ale hlavně zlepšeným výkonem a v nastoupené cestě musí pokračovat, aby si udržel dobré výchozí postavení pro vyřazovací část. Již zítra ho čeká vedoucí celek HC Trutnov. Utkání začíná v 19 hodin, odjezd autobusu v 16.30 od ZS. ⋌(jj)