Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Novopačtí porazili Vrchlabí

Nová Paka - V posledním mistrovském utkání měli hokejisté jen v případě vítězství zachovanou teoretickou naději na postup.

1.3.2008

Ilustrační foto.Foto: Josef Hlaváček

K utkání nenastoupil z důvodu studijních povinností Jakub Dressler. Přes obavy jej po počátečním selhání výtečně nahradil druhý brankář Stanislav Věchet. BK JTC Nová Paka – HC Vrchlabí B 6:5 (3:3, 2:0, 1:2). První dvě střely hostujícího týmu skončily v domácí síti. Vrchlabský nástup do utkání zastavila třetí řada domácích. Po kombinaci Daniela Fišara s Markem Šmikou šel kotouč na volného obránce Jakuba Štěpána, který přesně trefil volné místo v Pištorově brance.

Domácí snížení viditelně posunulo do větší aktivity. Výsledkem byly dvě rychlé a pěkné branky v 17. minutě. Nejprve srovnal stav utkání Jiří Šebek, přihrával David Musil, a vzápětí v témže střídání dostal domácí do vedení obránce Vojtěch Plecháč. Obě branky dali domácí v přesilových hrách. V dalším střídání dokázali hosté rychle vyrovnat brankou Holase. Za tohoto stavu skončila první třetina. Již po čtyřech minutách se dostali opět do vedení po kombinaci bratrů Musilových, na jejímž konci byl střelec Jiří Šebek. Střelou od modré v přesilové hře posunul do dvoubrankového vedení Novou Paku Vojtech Plecháč.

Nevzdávají se

Když tři minuty před koncem prostřelil Radek Pour, vše zdálo se být vyhráno, ale hosté se nevzdali. Nejprve snížil Bušek a 48 vteřin před sirénou zakončil brankou své sólo Jiří Jakubec. Domácí si vzali oddechový čas a po zbylé vteřiny již nepustili hosty do šancí. Zaslouženě tak svého rivala po dvou remízách dokázali konečně porazit! Vítězstvím se dostala Nová Paka na jedno bodový dosah k Vrchlabí.

Jediná možnost k postupuje, že Vrchlabí s Frýdlantem i Lomnicí nad Popelkou prohraje a Nová Paka své poslední utkání s Frýdlantem vyhraje.

Fakta, branky:

8. Štěpán (Šmika, Fišar), 17. Šebek (D. Musil), 17. L. Musil (Plecháč), 24. Šebek (L. Musil, D. Musil), 29. Plecháč, 58. Pour – 2. Kovář (Vrba), 4. Rychlovský (Bušek, Šindelář), 17. Holas (Jakubec, Šindelář), 59. Bušek (Jakubec), 60. Jakubec. Rozhodčí: Kubišta –Vízek. Vyloučení: 11:13. Využití: 4:2. Oslabení: 0:0. Diváků: 210. Střely: 41:39 (20:13, 16:12, 5:14). BK JTC Nová Paka: Věchet – Plecháč, Pour, Fejfar, Štěpán – D. Musil, L. Musil, Šebek – Ouzký, Dressler, Křížek – Jelínek, Šmika, Fišar. Trenér: Průcha. (bk)

1.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
Výsadba u MŠ Na Habru Hořice

Děti si u školky vysázely stromečky

TIP LIGA: Devátým vítězem Pavel Fikar

Orientační běžci závodili za „babího léta“

Jičín - V sobotu se orientační běžci sešli u Kostelecké Lhoty (800 běžců) při třináctém závodě Východočeského žebříčku.