HC Nová Paka/Jičín – HC Dvůr Králové/Náchod 3:6 (1:1, 1:3, 1:2). Ve vyrovnaném střetnutí se vstup do utkání lépe vydařil domácícm hochům, když v čase 1:36 rozjásal přítomné příznivce po pěkné kombinaci druhé útočné řady Tibor Hric. Do konce třetiny bylo srovnáno. Prostřední část zápasu patřila hostům.

V čase 58:25 novopacký trenér využil oddechového času, odvolal Karla Vydru z brány a na led poslal šest hráčů ve snaze zkorigovat výsledek. Téměř minutu a půl se to klukům dařilo, ale 20 sekund před koncem hosté do prázdné branky zvýšili na 3:6.

Na jedné straně ohromná radost, na druhé obrovské zklamání, zápas končí domácí hráči sedí se svěšenými hlavami ale jen chvíli, než si uvědomí, že celá sezona 2009-2010 byla velmi úspěšná a druhé místo v krajské lize juniorů je to nejlepší, co tenhle stadion pamatuje.

Fakta – branky a asistence: Hric (Kačírek), Růzha (Plecháč), Grund (Černý). Rozhodčí: Pahulák, Votroubek, Pošvám. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Střely: 36:24 (11:7, 9:10, 16:7). Sestava: Vydra (Hlavnička) – Červený, Wagenknecht, Vencl, Grund, Richter – Plecháč, Růzha, Černý – Martinec, Hric, Kačírek – Jebavý, Soviár, Drapák. Trenér Petera. Na úspěchu se ještě podíleli: Miroslav Horyna, Ondřej Hájek, Radek Bernard, Marek Kadavý, David Kuch, Štěpán Táborský, Daniel Valašek, Jaroslav Havelka, Matěj Chudoba. ⋌(bš)