Oba kolektivy již před utkáním měly jistotu postupu mezi šestici mužstev usilující ve druhé části soutěže o závěrečné souboje play off. Přesto utkání mělo svoji důležitost vzhledem k faktu, že body ze základní části se ze vzájemných soubojů celků první šestky započítávají.

Zatímco Novopačtí vítězstvím potvrdili čtvrtou příčku tabulky, hosté svoji porážkou přišli, při vítězství Třebechovic v Opočně o druhé místo a po základní části tak stanuli na bronzovém stupínku tabulky. Domácí mužstvo stále provází poměrně velká marodka a tudíž do tohoto zápasu vstupovalo pouze se čtyřmi obránci, navíc ještě dva z nich v juniorském věku. Oba však v náročném utkání obstáli se ctí.

BK Nová Paka – HC Jaroměř 2:1 (0:0, 0:1, 2:0). Utkání začalo oboustranně opatrně Oba celky vycházely ze zabezpečené obrany s cílem překvapit soupeře v brejkových situacích. Brankáři na obou stranách patřili k oporám svých barev a tudíž se skóre na světelné tabuli dlouho neměnilo. S přibývajícím časem však byli o poznání nebezpečnější domácí, kteří po pěkných kombinacích si vytvářeli dobré střelecké příležitosti, ale Macháň v brance Jaroměře byl k nepřekonání. Kotouč mu sice často poskakoval po brankovišti, ale mnohdy při něm stálo až neuvěřitelné štěstí, které přivádělo novopacké střelce téměř až k zoufalství. Nutno však také pochválit na druhé straně Jakuba Dresslera, jemuž se postupně vrací dobrá forma, na kterou byli příznivci novopackého mužstva zvyklí v minulosti.

Úvodní část hry přinesla vyrovnaný hokej, kterému však již z uvedených důvodů chybělo koření, branky. Ve druhé třetině se obraz hry nijak výrazně nezměnil, jen gólových příležitostí domácího mužstva přibývalo, bohužel bez brankového efektu.

Ve 27. minutě ve středním pásmu dobře zakombinovali hosté, v pravém křídelním prostoru dostal puk do jízdy dlouhovlasý Dudadík, střelou z tohoto prostoru překonal Dresslera a úvodní brankou zápasu dostal Jaroměř do vedení. Novopačtí poté nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější brankové příležitosti a když již byl Macháň překonán po střele Martina Lepky, zachránila jej tyč jeho svatyně.

Do závěrečné třetiny se tak vstupovalo s otevřeným výsledkem, kdy oba kolektivy mohly strhnout vítězství na svoji stranu. Vyrovnání se diváci v Zimní aréně dočkali ve 48. minutě, když Martin Lepka šikovně prostrčil puk před branku soupeře na hůl Jiřího Šebka a ten bekhendovou kličkou dostal kotouč konečně za Macháňova záda.

Po vyrovnávací brance se zdálo, že hosté tento vývoj zaskočil a znervózněli. Sice snahu vrátit svoje vedení stupňovali, ale domácí defenziva v čele s Dresslerem pracovala bezchybně. Když se již postupně schylovalo k prodloužení, přišla rozhodující situace zápasu.

Novopačtí při přesilové hře stotřiatřicet vteřin před závěrečnou sirénou vstřelili vítěznou branku. Jiří Slabý za brankou Macháně prodloužil puk na Lukáše Kollmana, jehož přihrávku před branku Jaroměře si hostující gólman nešťastně srazil do vlastní klece. Trpělivý a bojovný výkon domácích tak přinesl zaslouženě důležité tři body do tabulky druhé části krajské ligy.

BK Nová Paka: J. Dressler – Štěpán, L. Musil – Červený Grund – Jakubec, Kollman, Slabý – Šrámek, Šebek, Lepka – Kuch, Rychlovský, Kovář. Trenér Miroslav Průcha, vedoucí mužstva Bohumil Šmika. (axe)