V prvním měření sil obou těchto soupeřů na novopackém zimním stadionu zvítězili domácí v dramatickém utkání 2:1. Tentokrát úroveň zápasu za soubojem v základní části rozhodně nezaostávala, jen s tím rozdílem, že si body odvezli z Nové Paky hosté. Diváci tak byli svědky vyrovnaného boje s množstvím osobních soubojů a šancí na obou stranách. O výsledku zápasu tak rozhodlo jejich proměňování, ve kterém byli hosté podstatně důraznější, což byl asi jediný rozdíl ve výkonu obou kolektivů.

BK Nová Paka – HC Jaroměř 2:4 (2:2, 0:1, 0:1). Nový lodivod domácích do úvodu zápasu sestavil tři útočné řady, z nichž první nese přívlastek „boleslavská“ a třetí potom „vrchlabská“. Tato varianta se v úvodu zápasu zdála jako optimální. Domácí se snažili aktivní hrou dostat soupeře pod tlak a co nejrychleji otevřít účet utkání. Už ve 3. minutě zafungovala pěkná kombinace třetí řady, na jejimž konci byla přesná finální přihrávka Alana Šrámka na hůl najíždějícího Lukáše Kováře, který poprvé překonal Jiřího Macháně v brance hostů. V 7. minutě však nepokryli domácí obránci v bezprostřední blízkosti před Jakubem Dresslerem jaroměřského Jaroslava Jurču a ten celkem lacino vyrovnal.

O tři minuty později poskytla novopacká obrana stejnou příležitost kapitánovi hostů Jiřímu Hamáčkovi a ten dostal Jaroměř poprvé v zápase do vedení. Domácím se však ještě do konce první části hry podařilo vyrovnat, když David Musil dojel kotouč za brankou soupeře a přihrávkou chytře vybídl ke střele najíždějícího Alana Šrámka, jehož první pokus gólman Jaroměře stačil vyrazit, ale na dorážku posledně jmenovaného hokejisty byl již krátký.

Ve druhé třetině se pokračovalo ve vyrovnaném boji s množstvím šancí na obou stranách, které však zůstaly nevyužity. Výjimkou byla pouze situace, kdy Novopačtí hráli přesilovou hru a nechali nepochopitelně projet s pukem hostujícího Martina Koblížka celým středním a obranným pásmem až před Jakuba Dresslera, kterému zakončení jaroměřského útočníka mezi betony proklouzlo do branky.

Závěrečná dvacetiminutovka tak měla přinést rozuzlení tohoto souboje. Aktivnější domácí se snažili o vyrovnání, ale několika dobrým střeleckým příležitostem chyběl důraz v zakončení. Ve 47. minutě hosté v brejkové situaci přečíslili domácí obranu a zkušení Miloš Růta s Lukášem Rudolfským po přesné kombinaci střelou pod horní tyč posledně jmenovaného zvýšili vedení Jaroměře na rozdíl dvou branek. Novopačtí ani poté nepřestávali bojovat, ale často místo důrazného zakončení volili zbytečně další kombinaci a tím se o možnost skórování připravovali.

V závěru sáhl domácí trenér při přesilové hře k odvolání brankáře ve snaze zdramatizovat ještě závěr zápasu. To se však již nepodařilo, a tak již podruhé za sebou na domácím ledě odcházejí Novopačtí s prázdnou. Napravit tento fakt tak budou mít možnost již ve středu 13. ledna, kdy od 18 hodin hostí opět na svém ledě ambiciózní mužstvo HC Náchod.

BK Nová Paka: J. Dressler – Ersepka, L. Musil – Štěpán, Grund – Bušek, Fejfar – Haken, Kollman, Slabý – Šebek, D. Musil, Lepka – Kovář, Jakubec, Šrámek. Trenér Ivan Houda, vedoucí mužstva Bohumil Šmika.(axe)