Osm minut před koncem zápasu, za nerozhodného stavu, vstřelil branku Jiří Slabý po úniku s Lukášem Kollmanem, ale jediní, kdo neviděli kotouč v brance, byli bohužel, všichni tři rozhodčí! Hrubě tak ovlivnili konečný výsledek.

Drama až do konce

TJ Spartak Nové Město nad Metují – BK Nová Paka 5:3 (1:2, 2:1, 2:0). Již téměř kompletní sestava nastoupila k utkání. Po dlouhé odmlce, zaviněné zraněním, naskočil Lubomír Bušek. Představil se ve výborné formě bez známky herní nerozehranosti. Uzdravil se i Jiří Jakubec, a tak trenér měl možnost sestavit ideální formace. Mimo hru ještě zůstává David Musil.

Utkání mělo dramatický průběh s velmi dobrým bráněním středního pásma obou soupeřů. K vidění nebylo mnoho kombinačních akcích, ale velká snaha byla procházet dlouhými přihrávkami za záda obránců. Oba gólmani tak museli řešit nezvyklé množství samostatných úniků. Ve velkých šancí se ocitli v poslední třetině v oslabení Jiří Šebek, ale hákován neměl dostatek klidu k přesnému zakončení.

Podobnou šanci měl Alan Šrámek, ale k pravé tyči mířil nepřesně. Domácí tak rozhodli v 53. minutě, když jejich útočník zabránil rychlému přesunu gólmana Balážika. Střelec Petr Ježek tak měl velmi usnadněnou pozici. Diskutabilnímu dosažení branky předcházelo neuznání branky hostí. Domácí pečetili vítězství dvě minuty před koncem utkání při power-play hostí do prázdné branky.

Novopacké hokejisty čeká důležitá série tří utkání na domácím ledě, která jim dává poslední naději ve finálové skupině na dosažení alespoň čtvrté příčky, zaručující místo v závěrečném play-off.

Fakta – branky: 11. Praus (Dostál), 29. Ježek (Praus, Beneš), 40. Potuček (Ježek), 53. Ježek (Beneš), 58. Praus (Beneš) – 14. Lepka (Šebek), 15. Jakubec (Bušek), 21. Červený (Šebek). Rozhodčí: Padevět – Karous, Veselý. Vyloučení: 11:12. Využití: 0:1. Diváků: 280. Zásahy: 24:32 (7:13, 6:8, 11:11). Dnes navečer Nová Paka přivítá na svém ledě Třebechovice (18). ⋌(bš)