Jeho soupeřem byl loňský vítěz této soutěže, LHL Grey Grizzlies Hořice.

HC Čeští letci – Grey Grizzlies Hořice 3:0 (0:0, 1:0, 2:0). První třetina zápasu byla ve znamení několika vyloučení především z řad Letců. Skóre otevřel v 11. minutě druhé třetiny Lukáš Karban, který střelou do šibenice překonal hořického gólmana Martina Poura. Hořičtí Grizzlies nedokázali využít přesilovou hru pět na tři a kapitán Martin Zikmund, navrátivší se z trestné lavice, namazal Marku Kocourkovi, ten pak poslal puk přes ležícího Poura do sítě Grizzlies podruhé.

Šance na vyrovnání a na závěrečný tlak přišla pro Grizzlies půldruhé minuty před koncem zápasu, kdy byl vyloučen Lukáš Zajíc za napadení. Hořičtí sáhli ke hře bez brankáře a k následné početní výhodě šest na čtyři. Jejich početní převaha dvou mužů v poli však netrvala dlouho. Kapitán Letců, Martin Zikmund, v pádu vypíchl kotouč obránci a poslal puk k pravé tyči prázdné klece Grizzlies. Do brány se vrátil Martin Pour, stav 3:0 se již nezměnil a Letci si „dolétli“ pro první body v soutěži.

Tým, na jehož sestavení se podíleli Martin Zikmund, Jarda Kozák a Martin Kohút, tak dokázal hned na úvod zaskočit loňského mistra. Vynikající úspěch byl výsledkem týmové práce, vycházející ze zajištěné obrany a dvojice Tomáš Syrůček – Pepa Křížek se stala pro útoky soupeře „noční můrou“.
Gólman Martin Frýba vychytal první shotout v mistrovském zápase, když vykryl dvacet pět střel soupeře. Ten po zápase vyzdvihl obrannou hru svého týmu: “Výsledek není jen moje zásluha, ale především beků, nenechali je dorážet, nebyly žádné větší šance na gól ze strany Grizzlies.“ Letci podali skvělý výkon, nedílnou zásluhu na něm má i jejich kouč Jarda Kozák.

Fakta – branky: Lukáš Karban, Marek Kocourek, Martin Zikmund. HC Čeští Letci: Frýba - Kocourek, Syrůček, Křížek - Těhník, M. Kohút, P. Kohút, Zikmund, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Mizera, Fišar. Grey Grizzlies Hořice: Pour - Černý, Kokošín, Rösel, Tomášek - Karban, Molič, Nečesaný, Erben, Bělina, Palouš, Čihák, Petera.

Bližší info o hokejovém klubu z Nové Paky a fotogalerie ze zápasu je na webových stránkách Českých Letců: www.hccestiletci.cz.⋌ (pč)