Jediný zástupce okresu se představil na ledě soupeře. Domácí stále nemají jistotu účasti v play off, a tak potřebovali dnes bodovat. Jenže hosté mají nyní dobrou formu a tu potvrdili i ve středu večer. V poslední třetině dokázali výsledek pojistit, přivezli si tak cenné tři body a mají tak čelo tabulky na dosah.

HC Dvůr Králové n. L. – BK Nová Paka 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). V nebývale silné a široké sestavě se představili novopačtí hokejisté na ledě Dvora Králové. Utkání přineslo velmi napínavý souboj, rychlé akce, celoplošný forčekink s velkými závary před oběma brankami, které hájily kvalitní gólmani.
Nová Paka měla více ze hry v první třetině, ale z převahy vytěžila pouhou branku. Druhá část patřila spíše domácím. Ovšem jejich aktivitu přibrzdila akce Jiřího Slabého, jenž vyslal do úniku Lukáše Kováře, který brankáře „roztáhl“ a poslal kotouč mezi betony krátce před druhou přestávkou za jeho záda.

Úvod poslední třetiny přinesl opět velmi kvalitní hokej. V páté minutě srazila akcie domácích trochu laciná branka Tomáše Kadeřábka, když procedil kotouč ze střední vzdálenosti za nešťastného Pavla Škopa.

Hosté si zbytečně zavařili v 52. minutě, když si odpykával trest za vysokou hůl Jiří Jakubec. Hráčská lavice si vysloužila dvouminutový trest za protesty za neodpískanou vysokou hůl na Tomáše Kadeřábka. Dvojnásobnou přesilovku domácí proměnili ve snižující branku. Precizní kombinaci Dufka s Kubelkou zakončoval do prázdné branky Luboš Vítek. Domácí se připravili o závěrečný tlak špatným střídáním v 57. minutě, kdy byli vyloučeni za příliš mnoho hráčů na ledě. Tři vteřiny před návratem potrestaného hráče pečetil vítězství Jiří Jakubec. Hosté závěr kontrolovali a nepustili soupeře k vážnějšímu ohrožení své branky.

Fakta – branky a asistence: 37. Dušička (Kubelka, Říčař), 53. Vítek (Kubelka, Dufek) – 14. Plecháč (Slabý, Jakubec), 40. Kovář (Slabý, Plecháč), 45. Kadeřábek (Šebek), 59. Jakubec (Kovář). Rozhodčí: Pahulák – Karlík, Pošvář. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:1. Diváků: 170. Zásahy brankářů: 30:29. BK Nová Paka: Dressler 93,5% (Věchet) – Ersepka, Kaulfus – Štěpán, Plecháč – Bušek, Fejfar – Lepka, Kadeřábek, Šebek – Jakubec, Slabý, Kovář – D. Musil, Marek, L. Musil – Sucharda, Jelínek. Trenér M. Průcha.

Příští utkání sehrají novopačtí hokejisté v neděli navečer, kdy na svém ledě hostí Třebechovice pod Orebem.

Další výsledky a tabulka:

Dvůr Králové – Nová Paka 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). Branky: Dušička, Vítek – Plecháč, Kovář, Kadeřábek, Jakubec. Rozhodčí: Pahulák – Karlík, Pošvář. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:0. Diváci: 170.(bk)

1. Hronov 17 10 0 2 5 98:72 ⋌32
2. Nová Paka 17 8 2 1 6 83:90 ⋌29
3. Nové Město 17 8 1 2 6 64:56 ⋌28
4. Dvůr Králové 17 6 3 0 8 61:74 ⋌24
5. Jaroměř 17 6 2 1 8 66:69⋌ 23
6. Třebechovice 17 5 0 2 10 71:82⋌ 17