HC Náchod – BK Nová Paka 4:6 (1:3, 0:1, 3:2). Hostům patřily úvodní dvě třetiny, ve kterých si vypracovali tříbrankové vedení. Domácí v závěrečné části vyrovnali hru. Tlak Náchoda byl veliký a když necelých devět minut před koncem třetí třetiny snížil Matalík na rozdíl jediné branky, zdály se být šance Nové Paky mizivé. V krátkosti nato navíc z brankoviště zachraňoval Radek Pour.

Drama až do konce

Hodiny neúprosně ukrajovaly čas určený k utkání a domácí stále nedokázali srovnat. Oddechový time-out postupně využily oba trenéři a nakonec sáhli domácí k poslední možnosti, hře bez brankáře, tzv. power-play. Hosté jednou zachraňovali zakázaným uvolněním a po druhém bully vybojoval kotouč Jakubec. Jeho přihrávku poslal Šebek přes polovinu hříště do prázdné branky a bylo rozhodnuto.

Vítězstvím si Nová Paka překvapivě otevřela možnost na konečné páté místo po základní části, které je poslední příčkou zajišťující finálovou skupinu. Ovšem aspiranti na toto umístění jsou celkem čtyři.
Fakta – branky: 1. Bradna (Komárek), 42. Musil, 50. Musil (Leeder), 52. Matalík (Bradna) – 9. D. Musil (Pilař), 16. Lepka (Plecháč), 20. Lepka, 39. Jakubec, 49. Šebek (Lepka), 60. Šebek (Jakubec). Rozhodčí: Derner – Kubišta, Pošvář. Vyloučení: 13 a 3x OT (Musil, Šotola a Komárek) – 15.

Využití: 1:3. Diváků: 150. Střely: 41:41 (12:22, 10:13, 19:6).

BK Nová Paka: Dressler (Ouzký) – Štěpán, Plecháč – Pilař, Bušek – Fejfar, Pour – Jakubec, Kovář, Šť. Dressler – Lepka, Šebek, D. Musil – Jelínek, Rychlovský, Ouzký – Sucharda, Otta, trenér Průcha.