HC Nová Paka/Jičín – HC Frýdlant 5:2 (1:0, 2:1, 2:1). Branky: M. Petr a T. Kazda po 2, V. Cyrany. Sestava: Kulhánek – Vořech, Vik, Lánský, Vomáčko – Krob, Petr, Kazda – Svoboda, Cyrany, Lešák – Nedvěd, Glos. Trenér Jan Svoboda, vedoucí mužstva Jakub Svoboda.

Domácí se snažili soupeře přehrávat hned od začátku, ale po vstřelení první branky jakoby vysadili. Po bouřlivé debatě v kabině kluci opět přeřadili na vyšší stupeň a hra začala nabývat na kvalitě. Po druhé třetině vedli 3:1 a v třetí části nechtěli přijít o dobrý výsledek. Opřít se mohli o výborný výkon gólmana, a tak vyhráli 5:2.

HC Poděbrady – HC Nová Paka /Jičín 3:4 (1:1, 2:0, 0:3). Branky: M. Petr 2, V. Cyrany, T. Kazda. Sestava: Kulhánek – Vořech,Vik, Lánský, Vomáčko – Krob, Petr, Kazda – Svoboda, Cyrany, Lešák – Nedvěd, Glos. Trenér Jan Svoboda, vedoucí mužstva Jakub Svoboda.

Hned na začátku se hosté dostali do slibných šancí, ale chyběl klid k zakončení. Následně po střele od modré čáry vedli 1:0. Soupeř se do nich doslova zakousl a srovnal na 1:1. V šatně bylo nutné některým hráčům připomenout, že hokej je o pohybu a bruslení. Po druhé třetině hosté prohrávali 3:1 a soupeř se již viděl s vítězstvím na svém kontě. O přestávce se trenéři klukům snažili vštípit do paměti, že jsou super parta, která dokáže zabrat, i když se již zdá být vše ztraceno a o výsledek se musí porvat jako Panteři. Doslova na soupeře vlétli a po snížení (3:2) se pomalu přibližovali svému úkolu vyrovnat. To se podařilo vzápětí a věděli, že je ten správný čas soupeře jak se říká „dorazit“. Kluci se doslova rvali o každý metr ledu a super výkon korunovali čtvrtým gólem. Poslední minuty se doslova vlekly, ale závěrečná siréna potvrdila cenné vítězství 4:3.

„Musím poděkovat celému týmu od gólmana přes obránce až po útočníky za skvělý výkon a podotknout, že kluci, co si zahráli jen minimálně, jsou velice důležitou součástí týmu, bez které by to takto „nešlapalo,“ dodává trenér Jan Svoboda. Všichni předvedli výbornou hru tělem, nebáli se osobních soubojů a hráli prostě jako „jeden muž“.