HC Dvůr Králové/Náchod – HC Nová Paka/Jičín 3:5 (1:2, 1:1, 1:2). Kompletní kádr domácích a předchozí výsledek kola, kdy rozdrtili Krkonoše poměrem 12:1, budil u soupeře respekt a možná právě tento fakt naladil hosty na správnou notu. Do vedení šli poprvé ve 3. minutě po akci první pětky, skóroval David Černý, přihrával Petr Plecháč. O minutu později po individuální chybě však bylo vyrovnáno 1:1. Hrál se pohledný a rychlý hokej a naši mladíci (devět dorostenců) se soupeřem drželi krok. V 10. minutě zaúřadovala opět první lajna. Šimon Růzha (Kačírek) k radosti hostující střídačky rozvlnil podruhé síť za zády domácího gólmana.

Běžela 6. minuta druhé třetiny a na lavici hostů vyletěly potřetí ruce radostí nad hlavu, vystřelil Martin Jebavý a před bránou tečoval Josef Soviár 1:3. Od této chvíle fyzicky vyspělejší soupeř přidal na tvrdosti v osobních soubojích a i zásluhou častějších oslabení našeho mužstva (1:4 ) ve 40. minutě snížil v přesilové hře na 2:3. Většinou taková branka (šatňák) pomůže mužstvu, které jí docílilo. V našem případě tomu bylo naopak. Novopačtí hráli v pohodě, což dokazuje i situace z 52. minuty, kdy se na ledě ocitlo pět dorostenců Jiří Wagenknecht, Daniel Valášek, Mirek Horyna, Tibor Hric, Vláďa Martinec a posledně jmenovaný po asistenci Tibora Hrice dával s přispěním domácího beka na 2:4.

Soupeři se sice ještě jednou podařilo snížit na rozdíl jedné branky v 53. minutě 3:4, ale hosté si své vítězství nedali již vzít. Domácí ve snaze o vyrovnání odvolali svého brankáře a v šesti hráčích se pokoušeli překonat výborného Jana Hlavničku, avšak marně. Po vyhraném bully Šimona Růzhy se ke kotouči dostal David Černý, dal do opuštěné branky pátý gól a pečetil zasloužené vítězství.

Fakta – branky: 3. Černý (Plecháč), 10. Růzha (Kačírek), 26. Soviár (Jebavý), 52. Martinec (Hric), 60. Černý.

Střely: 29:28 (11:13, 13:6, 5:9). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Sestava: Hlavnička (Vydra) – Červený, Wagenknecht, Grund, Richter, Kačírek, Valášek – Plecháč, Růzha, Černý, Martinec, Hric, Horyna, Jebavý, Soviár, Drapák. Trenér: Petera. Další utkání sehrají junioři na ZS v Jičíně v sobotu od 16 hodin. ⋌(bš)