Proti týmu IL Jutul nastoupily do zápasu stejné ročníky lomnických hráčů, tedy starší žáci narození v letech 1993 a 1994. Bylo se na co dívat.

HC Lomnice – IL Jutul 1:2 (0:1, 0:1, 1:0). Domácí trenér Mašek začal hrát na čtyři formace, ale v průběhu zápasu sestavu postupně stahoval na méně hráčů.

V 8. minutě se po závaru před brankou prosadili poprvé hosté. Soupeř byl v té chvíli lepší a určoval tempo hry. „Do konce třetiny jsme sice branku soupeře moc neohrozili, ale zároveň jsme dokázali soupeřovy akce přerušit nebo alespoň nedovolili vstřelit další branku,“ uvedl k utkání trenér Jiří Mašek.

Vyrovnání

Ve druhé třetině se hra začala vyrovnávat. Agresivní napadání a dohrávání soubojů ale vedlo k častějšímu vylučování na obou stranách. Ve 30. minutě inkasovali domácí druhý gól a vzápěti nezužitkovali ani dvojnásobnou přesilovku. Do poslední třetiny trenéři stáhli sestavu dokonce na dvě pětky, ale výsledkem byla jen neuznaná branka dosažená bruslí.

Přesto v 58. minutě přišlo spásné snížení na 1:2 a následné sevření soupeře v jeho obranném pásmu, vyrovnání ale nepřinesla ani závěrečná hra bez brankáře. O den dříve sehráli přátelské utkání i lomničtí dorostenci, stejně starý anglický celek IHC Bracknell v něm nemilosrdně rozstříleli více než přesvědčivě 22:1. (pjs)