PSK Liberec – HC Lomnice 4:3 (0:2, 1:1, 2:0, 1:0) pp.
Lomnice měla mírnou převahu, ale dlouho její útočníci naráželi na výborného Kysilku v domácí brance. První branka tak padla až v 19. minutě, kdy pěknou střelu zakončil Zeman. Druhý vzkaz pro domácí vyslal těsně před přestávkou Bláha – 0:2.

Do druhé třetiny vstoupili domácí aktivněji a na 1:2 snížil Ubry. Ve 25. minutě zatáhl Kožnar puk kolem mantinelu, předal na Semeckého, který uvolnil Majdiče a ten zametl puk do brány. Dvoubrankové vedení přineslo na hokejky hostů uklidnění, ale další šance už nevyužili.

Ve druhé polovině třetího dějství ale začali domácí získávat více ze hry a stále častěji se ocitali sami před gólmanem Tříškou. Varováním byla nastřelená tyčka a další šance, trest poté přišel minutu před koncem, když vyrovnal střelou od modré Malinský. To ale nebylo vše, domácí ještě stihli vyrovnat po střele Číže.

Po stavu 3:3 následovalo prodloužení, které zahájil poněkud nešťastným vyhozením z obranné třetiny Bartoš a šel pykat na dvě minuty. Jeho trest i celé utkání ukončil v první minutě nastavení Vorel, který dokonal obrat utkání ve prospěch domácích.

Branky: 22. Ubry (Černý, Měrtl), 59. Malinský (Dlouhý), 60. Číž, 61. Vorel (Číž, Měrtl) – 19. Zeman (Stránský), 20. Bláha (Syrovátka, Zeman), 25. Majdič (Semecký). Rozhodčí: Hrubý – Hejl, Kájínek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Oslabení: 0:0. Diváků: 22. Sestava HC Lomnice: Tříška – Abrahám, Bartoš, Kožnar, Pavlas, Holec, Vágenknecht – Berka, Zeman, Stránský – Syrovátka, D. Bláha, Šulc – Majdič, Semecký, Karásek – Hrabal.
Další zápas 5. kola: VTJ Liberec – HC Frýdlant 10:7.

Příští program:

10. kolo: HC Frýdlant – VTJ Liberec (Pá 19.00), HC Lomnice n. P. – PSK Liberec (Pá 19.00). Volno: HC Jičín.
6. kolo: HC Frýdlant – HC Lomnice n. P. (Ne 17.00), PSK Liberec – HC Jičín (Ne 19.00). Volno: VTJ Liberec. ⋌(pjs)