Aby si novopačtí Letci pojistili první desítku a nemuseli hrát případnou baráž, potřebovali v dalším utkání okresního přeboru Svijanská nápojka zvítězit. A zápas vzali skutečně zodpovědně. Do sestavy se po dvou měsících ze zahraniční služební cesty vrátil Dan Fišar a přestože dva měsíce nestál na bruslích, odehrál výborný zápas, ve kterém si připsal dva přesné zásahy. Rozhodla druhá třetina, kdy Letci rozstříleli svého soupeře vysoko 6:1, přičemž autorem poloviny z těchto branek byl vynikající Pavel Hanyš.

HC Čeští Letci – Sokol Roztoky 7:2 (1:0, 6:1, 0:1). Přesto měli rozjezd Letci poměrně váhavý. Nepřispělo tomu ani vyloučení Josefa Křížka za faul kolenem z 1. minuty zápasu. Letci obstáli i při druhém vyloučení z 6. minuty Tomáše Syrůčka za vražení na mantinel. Po minutě hry se síly na ledě srovnaly při vyloučení Radka Pištory za bránění ve hře. Letci dokázali využít lepšího přehledu před brankou roztockého Jiřího Novotného, který v chumlu ztratil o puku přehled a Dan Fišar ho propasíroval za jeho záda. V závěru první třetiny mohli Letci odskočit na rozdíl dvou branek při hře pět na tři, kdy na trestné lavici pykali za vražení na mantinel Dan Pruska a David Jebavý. Přesilovku nevyužil v závěru třetiny ani soupeř, při vyloučení Lukáše Zajíce za sekání.

Letci měli výborný vstup do druhé třetině, kdy po pouhé minutě vybojoval puk na vhazování Hanyš, obehrál Petra Kopeckého a střelou švihem z dálky přes dalšího beka vymetl Novotného klec. Ten jen ve vzduchu bezmocně promáchl lapačkou. Letci kroužili okolo Novotného a uplynulo pouhých 44 vteřin od předchozí branky, když Jaroslav Sedláček z chumlu před bránou zvedl puk „na kolmici“ pod horní tyč. Roztokům se podařilo snížit na 3:1, když autor předchozí branky Letců, Sedláček, vystřelil na bránu, puk se smolně odrazil od obránce a přímo na hůl Petra Jebavého. Ten pak při akci dva na jednoho nahrával Petrovi Prokůpkovi, který puk poslal ke vzdálenější tyči Frýbovy brány.

V polovině zápasu svým druhým gólem přispěl Dan Fišar, který dorážel puk před Novotného bránou – 4:1. Další ukázkovou akci předvedli rozjetí Letci již po půl minutě hry. Pavel Kohút poslal puk podél mantinelu Zajícovi, který stál osamocen za bránou Roztok a ten přesně přihrál před branku najetému Hanyšovi – 5:1.

Pátý gól následovalo vyloučení Václavce za hákování, při kterém Letci dokázali po minutě vlastního oslabení skóre navýšit již na 6:1! Petr Plecháč rozehrál do středního pásma Hanyšovi. Ten si puk odrazem přes mantinel poslal za bránícího Luboše Dlabolu a nahrával na druhé straně najíždějícímu Křížkovi, který přesně zakončoval. Roztocký brankář Novotný čelil dalším střelám. Z otočky na něho pálil Zajíc, ale jeho střelu vyrazil. Nakonec brankostroj Letců ve druhé třetině dovršil gólem do šatny Hanyš, který tečoval Syrůčkem nastřelený puk – 7:1. Letci si ještě zahráli krátkou půlminutovou přesilovku při vyloučení Radka Pištory za zdržování hry.

Přestože bylo o výsledku rozhodnuto, Roztoky hrály stále na plné obrátky, což jim přineslo snížení na 7:2. Ve třetí minutě ujel Jiří Maťátko a jelikož mu Martin Frýba nezmenšil střelecký úhel, našel místo k zakončení u levé tyče Frýbovy brány.

Neúspěch svého týmu hodnotil jeden z hráčů Roztok slovy: „Nejsou zase o tolik lepší než my, ale nás je málo. Jsou svátky, a tak se nám na to pět hráčů vykašlalo.“

Výsledek je dílem bojovnosti celého týmu Letců, které v pravých chvílích podržel Martin Frýba. S utkáním byl pochopitelně spokojen i kouč Letců Jarda Kozák: „Dnes hráči plnili pokyny. Chtěl jsem, aby se víc tlačili před bránu a víc si nahrávali zpoza brány a vyplatilo se to.“

Fakta – branky: Hanyš 3, Fišar 2, Sedláček, Křížek – Prokůpek, Maťátko. HC Čeští Letci: Frýba – Syrůček, Těhník, M. Kohút, P. Kohút, Zikmund, Horáček, Sedláček, Václavec, Karban, Zajíc, Blažek, Fišar, Křížek, Hanyš, Plecháč. Sokol Roztoky: Novotný – Maťátko, Pištora, Havel, Kopecký, Dlabola, Prokůpek, D. Jebavý, P. Jebavý, Pruska. Průběžnou tabulku jsme zveřejnili včera, Čeští Letci figurují po devíti kolech na třetím místě. V čele tabulky je momentálně Sokol Rovensko pod Troskami A 25 bodů (48:15), 2. Grey Grizzlies Hořice 24 (56:19), 3. Čeští Letci 19 (55:22),… 12. Sklopísek Střeleč 14 (30:21). ⋌(pč)