V samotném utkání se velice dařilo první formaci Letců ve složení Lepka – Rejthárek a Mácha, která soupeři hned od úvodního hvizdu zle zatápěla a Sklopísku nastřílela čtyři branky.

Fakta
HC Čeští Letci – Sklopísek Střeleč 5:1 (2:0, 2:0, 1:1). Branky: Lepka 2, Mácha 2, Žilák. HC Čeští Letci: Barkman – Fejfar, Sedláček, Rozsypal, Karban, Lepka, Semecký, Václavec, Zajíc, Mácha, Srb, Dubravský, Rejthárek, Žďárský, Drusan, Žilák.

V zápase šlo o důležité body do postupové čtyřky a po vítězství se Letci dostali na průběžné třetí místo o bod právě před Sklopísek Střeleč.

První branka padla v úvodu třetí minuty. Lukáš Hlavatý chyboval při rozehrávce ve vlastní třetině, k puku se dostal Martin Lepka a nahrával podél mantinelu do rohu kluziště na Aleše Rejthárka. Mezitím si Martin Lepka nabruslil do kruhu, kam mu Rejthárek puk vrátil a střelou z voleje trefil horní růžek Hureiovy branky – 1:0. V páté minutě směroval Mácha puk na Aleše Rejthárka, Petr Hurei byl povyjetý, Rejthárek mezitím nahrával na druhou stranu brány Martinu Lepkovi, pro kterého již nebyl problém usměrnit puk do odkryté klece – 2:0.

Ve druhé třetině se začalo vylučovat. Ve třetí minutě odešel na trestnou lavici Petr Starý a za vysokou hůl obdržel trest 2+2 minuty. Letci sice dokázali přesilovou hru bleskově zužitkovat, ale branka nebyla uznána, protože se „zasekla" časomíra a neběžel čas. V deváté minutě druhé třetiny se povedlo Letcům přečíslení dva na jednoho. Po pravém křídle ujel Lukáš Žďárský a přes bránícího Petra Starého nahrával na najíždějícího Vojtu Žiláka, který zakončil bekhendovou střelou přesně – 3:0. Tři minuty před sirénou odešel na trestnou lavici Lukáš Hlavatý za držení a Letci dokázali početní výhodu využít. Zdeněk Rozsypal nastřeloval z kruhu puk před branku, kde ho nasměroval k tyči Dan Mácha – 4:0.

V úvodu závěrečného dějství měla Střeleč čtyřminutovou přesilovku při vyloučení Lukáše Zajíce za vysokou hůl, ale Letci dlouhou hru v oslabení zvládli bez inkasované branky. V polovině třetiny si z rohu kluziště nabruslil před branku Dan Mácha a bekhendovou střelou zvedl puk pod břevno – 5:0. O půl minutu později se podařilo Střelči zaznamenat čestný úspěch. Do sólového úniku se dostal Erik Body, ale Ondřej Barkman jeho „nájezd" vychytal a puk vyrazil. K dorážce se ale vzápětí dostal Vojtěch Mašek a poslal puk do odkryté branky – 5:1. Zbytek zápasu si již Letci pohlídali a slavili tak jasné vítězství.   (pč, re)