Naposledy padli v Českých Budějovicích, ale jsou zpět. V 16. kole extraligy přemohl Mountfield doma Liberec 4:1 – a to na střídačce seděla hvězda sezony, brankář Štěpán Lukeš.

Ladislav Čihák, asistent trenéra Hradce: „Chtěli jsme začít dobře a hlavně neinkasovat, protože v posledních zápasech jsme s tím měli problémy. Úvod utkání se nám vydařil a vedli jsme 2:0. Potom ale Liberec snížil a na nějakých osm deset minut nás zatlačil, tam se ukázalo, že má pořád tým s jednou z největších hráčských kvalit. Jsem rád, že jsme tlak ustáli a pomohli si přesilovkou na 3:1. Čtvrtý gól pramenil z toho, že jsme věděli, jak chce Liberec rozehrávat. Radek Smoleňák si na to perfektně počkal a musím smeknout, že to udělal zkušeně. Aniž bychom se dívali na tabulku, Liberec je pořád silným soupeřem, se kterým se musí počítat. Chtěl bych pochválit tým, že zápas odpracoval a zvládl.“

Do sestavy byl po měsíci, a teprve podruhé v sezoně, zapsán Henri Kiviaho. Sedmadvacetiletý Fin ukázal, že Hradec má velmi slibnou dvojici gólmanů. Byl perfektní, klidný, zvládl například i samostatný únik exhradeckého Marka Zachara.

Vedle gólmana ze severu byl zásadním mužem šikovný útočník Aleš Jergl. V utkání skóroval dvakrát. Nejprve ve vlastním oslabení, poté precizní střelou z málem nemožného úhlu. Především jeho branky zlomily urputný boj. V něm domácí zhusta naráželi na známého v bráně soupeře: Jaroslav Pavelka dokazoval, že se v Hradci velmi dobře vyučil svému řemeslu. Přesto neslavil.

Pro Hradec jde o osmou výhru za posledních deset utkání, naopak Tygři padli počtvrté v řadě.

Hradec Králové – Liberec 4:1

Fakta - branky a nahrávky: 8. Perret (Lev), 15. Jergl (Kevin Klíma), 39. Jergl (Kevin Klíma, McCormakc), 56. Smoleňák – 21. Filippi (Rosandić). Rozhodčí: Šír, Ondráček – Pešek, Malý. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4141. Třetiny: 2:0, 1:1, 1:0.

Mountfield Hradec Králové: Kiviaho – Blain, Nedomlel, F. Pavlík, Gaspar, McCormack, Kalina, Jank – Oksanen, Lev, Smoleňák – Jergl, Kevin Klíma, Perret – Kelly Klíma, Lalancette, R. Pilař – Orsava, Koukal, Jan Veselý. Trenér: Martinec.

Bílí Tygři Liberec: J. Pavelka – Melancon, Vitásek, M. Ivan, M. Rosandić, Štibingr, Derner – Klepiš, Filippi, M. Zachar – Gríger, A. Najman, Birner – Ordoš, P. Jelínek, J. Vlach – Klapka, J. Šír, A. Dlouhý – Faško-Rudáš. Trenér: Augusta.