Hosté soupeře trápili pouze jednu třetinu. V ní Rodos držel skvělými zákroky gólman Čáp, jenž k vychytané nule z posledního utkání proti Děčínu přidal ještě jednu dvacetiminutovku navíc.

Kouzla strážce dvorské branky odčaroval až v nástupu do prostřední části kanonýr Sýkora a po dalších dvou trefách ze závěru třetiny bylo o vítězi čtvrtého derby sezony jasno.

V závěrečné periodě domácí kontrolovali vývoj hry 'a skóre dokázali dvěma slepenými góly ještě navýšit. Poslední slovo ale patřilo hostujícímu Francovi, jenž ve dvojnásobné přesilovce upravil na konečných 5:2.

„Vstup do utkání z naší strany nebyl ideální. Prvních deset minut bylo špatných, chyběl nám pohyb a hráli jsme moc na krásu. Ačkoliv na střely to bylo asi 17:5, prohrávali jsme 0:1. Od druhé třetiny už ale bylo jen otázkou času, zda uděláme hvězdu z gólmana nebo své šance využijeme. Jsem rád, že derby dopadlo v náš prospěch,“ řekl k utkání domácí kouč Václav Baďouček.

Hostující Jiří Malinský reagoval těmito slovy: „První třetinu jsme ještě zvládli, ubojovali ji a vedli 1:0. Je nás momentálně bohužel málo, máme zraněné a hrajeme v patnácti lidech, tak jsme se snažili o co nejlepší výsledek. Ve druhé třetině jsme nadělali spoustu chyb a srážela nás i vyloučení. Zápas byl těžký, Pepa Čáp si dost zachytal. Vrchlabí má vysoké cíle a skvělý mančaft. Třeba se nám jej podaří někdy porazit.“

Hokejisté vrchlabského Stadionu v derby přehráli Dvůr Králové nad Labem 5:2.
Derby s přehledem pro Vrchlabí, Trutnov prohrál počtvrté v řadě

Vrchlabí – Dvůr Králové n. L. 5:2 (0:1, 3:0, 2:1). Branky a nahrávky: 22. Sýkora (Matějček, Jirků), 34. Matějček (Sýkora, Hlaváč), 39. Bednář (Jirků, Urban), 51. Bednář (Dvořák, Kastner), 52. Urban – 7. Ježek (Valašek, Luštinec), 57. Franc (Půhoný).

Trutnov díky nepovedené závěrečné třetině prohrál s Jabloncem.

Trutnov – Jablonec n. N. 4:6 (0:1, 2:1, 2:4). Branky a nahrávky: 22. Jedlička (Kubinčák, Pražák), 25. Šimoníček (Svoboda), 49. Poul (Krsek, Faltys), 53. Jedlička (Kubinčák, Janoušek) – 5. Kačírek (Frk), 22. Nezbeda (Jursa, Pilař), 42. Homolka, 49. Miškovský (Homolka), 53. Pilek (Homolka), 60. Nezbeda (Pavlů).

Vynikající vstup do utkání měla v Děčíně hostující Nová Paka. Ta ovládla první třetinu jasně 3:0, jenže ani to jí na výhru nestačilo, když nakonec přivezla bod za prohru v prodloužení.

Děčín – Nová Paka 4:3 v prodloužení (0:3, 1:0, 2:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 22. Petráš (Balcar), 46. Kuchynka (Oliverius, Faigl), 50. Zajan (Sýkora), 65. Zajan (Smola, Mareš) – 6. Planý (Hnik, Půlpán A.), 14. Foerster (Müller, Planý), 20. Planý (Müller, Foerster).

Alespoň jeden bod si jablonečtí Vlci připsali v dalším utkání II. ligy, když na domácím ledě podlehli Nové Pace až v posledních vteřinách prodloužení.
Novopacký Hric: Jenom jsem bránil mamku