Jeden z brankářů nemohl pro nemoc, druhý z důvodů zranění kolene, a tak Grizzlies obrazně řečeno „povolali z farmy" na poslední chvíli Tomáše Čapka, který se i díky nepřesné střelecké mušce Letců stal jednoznačným hrdinou dalšího okresního derby Lomnické hokejové ligy.

HC Čeští Letci – Grey Grizzlies Hořice 1:2 (0:1, 1:0, 0:0 – 0:1). V první třetině si odpykali Letci dva tresty – Fišar za napadení a Václavec za krosček. Při vyloučení Zdeňka Václavce ve 12. minutě Hořice využily přesilovou hru. Po vyhraném vhazování se nikým neatakován pohodlně připravil ke střele hořický Jaroslav Tomášek. Jeho ránu těsně před brankářem Letců tečoval středem hole Radek Bělina, puk pak obloučkem doplachtil nad Třískovou lapačkou za čáru – 0:1.

Ve druhé třetině se naopak na trestné lavici ocitli dva hráči Grizzlies, Letci nabídnutou šanci nevyužili. V polovině třetiny se pak Letci dočkali vyrovnávací branky. Dan Fišar vyhrál vhazování a následnou střelu se snažil poslat do brány Svatopluk Horáček. Do střely padající Čapek gólu zabránil, puk mu ale následně z podlapačky došťouchl za čáru Fišar – 1:1.

Závěrečná třetina se nesla ve znamení dvou přesilovek 5 na 3. Nejprve měli početní výhodu Letci, když na trestné seděl Tomášek za sekání a Černý za nedovolené bránění. Tři minuty před koncem zápasu se karta obrátila, když z jejich řad šli sedět Jelínek za podražení a Žďárský za vysokou hůl. Branka nepadla, v poslední minutě pouze zazvonila po střele Jaroslava Sedláčka tyč Čapkovy brány.

Na řadu přišly samostatné nájezdy a los přiřadil první nájezd Letcům. Proti Čapkovi se rozjel Petr Plecháč. Čapek jeho střelu mezi betony vystihl a srazil betony k sobě, takže puk vyrazil. Za Grizzlies jel první Ivo Karban. Při nájezdu si dlouho míchal s pukem a těsně před bránou ho zvedl nad Třískovu lapačku – 1:0 pro Hořice. Druhý nájezd Letců jel Pavel Hanyš, ale ani on při pokusu dát Čapkovi jesle neuspěl. Na další nájezd se rozjel kapitán Grizzlies Marek Palouš. A byl úspěšný! Puk se Třískovi odrazil od výstroje za čáru. Grizzlies zvítězili na nájezdy 2:0 a zápas 2:1. Tím zůstávají v naději na 1. místo v nadstavbové části LHL, naopak Letci se o tuto šanci definitivně připravili.

Fakta: – branky: Fišar – Bělina, nájezdy: Ivo Karban, Palouš. HC Čeští Letci: Tříska – Syrůček, Semecký, Horáček, Sedláček, Jelínek, Václavec, Karban, Žďárský, Plecháč, Fišar, Křížek, Hanyš. Grey Grizzlies Hořice: Čapek – Tomášek, Palouš, Nečasaný, Erben, Čihák, Ivo Karban, Jan Karban, Kubíček, Bělina, Černý. ⋌(pč)