Datum 1. září by si tak fanoušci východočeského klubu měli zapsat do diářů tučným písmem. Svůj tým totiž uvidí naposledy v přípravě doma, když Lvi přivítají devítinásobného německého mistra Eisbären Berlín (17.00), ale krom toho pro ně bude připravený bohatý doprovodný program.

TISÍC PIV

Ten bude začínat už dvě a půl hodiny psřed utkáním, kdy bude před halou připravena fanzóna. Přímo v ní si budou moci fanoušci vypít tisíc piv od Radegastu za loňské druhé místo. Klub tak svým příznivcům poděkuje za podporu, díky které se minulá sezona zapsala do historie hradeckého hokeje jako ta nejúspěšnější.

Program - 1. září

14.30 - otevření fanzóny (1000 piv, škola čepování, soutěže s partnery)
17.00 - přípravný zápas Mountfield HK - Eisbären Berlín
po utkání - velká autogramiáda ve fanzóně

Chybět nebude škola čepování s obráncem Bohumilem Jankem, který je stále zraněný a do utkání nenastoupí. Loni však vyhrál Radegast Index pro největšího tvrďáka extraligy. A ani po samotném duelu pro fanoušky nic nekončí. Všichni hráči totiž následně dorazí do fanzóny před arénu, kde bude probíhat velká předsezónní autogramiáda. K dispozici budou všichni hráči i trenéři A-týmu.

Hokejisté Hradce Králové se s turnajem ve Švýcarsku rozloučili zaslouženou výhrou.
Kuriózní gól lotyšského beka a jasná výhra, Lvi skončili v Sursee druzí

„Ahoj fanoušci, chtěl bych vás pozvat na páteční zápas s Berlínem, který se hraje od pěti hodin. Před zápasem ve fanzóně na vás bude čekat jako poděkování tisíc piv od Radegastu, které jsme dostali za druhé místo z minulého roku. A po zápase se na vás budeme těšit my s celým týmem na autogramiádě,“ láká ve videu na klubových sociálních sítích bek Mountfieldu HK Patrik Marcel.

ZNÁMÝ SOUPEŘ

Samozřejmě hlavním bodem pátečního dne bude mač proti celku z německého hlavního města. Toho hokejisté ze soutoku Labe a Orlice velmi dobře znají, když ho loni dvakrát porazili v rámci Ligy mistrů. „Soupeře známe z minulého roku, ale vůbec nevím, jestli ten tým mají stejný jako loni. I když jde pořád o přípravné zápasy, tak už to vůbec jako příprava nevypadá. Myslím, že tam mají nějaké kluky z reprezentací, určitě nás čeká kvalitní soupeř,“ uvedl hradecký útočník Radovan Pavlík. 

Východočeši minulý týden absolvovali turnaj ve Švýcarsku, kde zapsali jednu výhru a dvě prohry. Nakonec na prestižním Lehner Cupu skončili druzí. „Myslím si, že se máme z čeho poučit a ještě si to budeme rozebírat. Trenéři moc dobře vědí, na čem musíme zapracovat. Kvalitní soupeři nám ukázali, jak hraje švýcarská elita,“ uzavřel Pavlík. 

Jízdní řád přípravy

Mountfield HK - SC Marimex Kolín 4:6
Mountfield HK - HC 05 Banská Bystrica 6:1
Mountfield HK - Vienna Capitals 4:1

Turnaj Sursee (Švýcarsko)
EV Zug - Mountfield HK 5:2
Genève-Servette Hockey Club - Mountfield HK 6:3
Hockey Club Ambrì-Piotta - Mountfield HK 1:5

Hradec Králové
Mountfield HK - Eisbären Berlin, pátek 1. září 17.00, ČPP aréna

Dvojutkání ve Vídni
Fehérvár AV19 - Mountfield HK, čtvrtek 7. září 17.00
Vienna Capitals - Mountfield HK, pátek 8. září 19.00