Je to velké lákadlo – kouč Vladimír Růžička by měl využít nejlepšího českého obránce i šikovného rychlobruslaře.

Tím prvním je Filip Hronek, hradecký odchovanec, který hraje ve slavných Detroit Red Wings. Druhým Matěj Chalupa, mladý útočník, jenž v Mountfieldu působil poslední dvě sezony a na jaře (trochu nečekaně) podepsal smlouvu s Chicagem Black Hawks.

Druhý jmenovaný je takříkajíc hotovou posilou. S týmem trénuje a může naskočit do přípravných utkání – i do letního poháru.

Zádrhel: Pojistka

„Hrozně moc mě potěšilo, že si budu moct zase zahrát s klukama a nebudu muset jen trénovat do odletu za moře. Na zápasy se těším jako malé dítě na Vánoce. Snad budu pro tým aspoň trochu platný a budeme dál vyhrávat jako doteď,“ řekl Chalupa klubovému webu.

Motorákem do Polska. Přeshraniční vlaky budou jezdit denně i v září, z Trutnova míří přes Královec do polských měst Lubawka, Kamienna Góra a Sędzisław.
Vlaky do Polska budou jezdit i v září k Hitlerově továrně nebo slezské kapli

U Hronka je situace jiná. Jeho pojistka je velmi nákladná záležitost, a tak s ním Hradec podepíše kontrakt, až ve chvíli, kdy by měl vstoupit do extraligy. Její start je přitom nejistý.

„Pokud by zvítězila myšlenka posunutí začátku soutěže, posunuli bychom i podpis smlouvy s Filipem. Doufáme však, že k tomu nedojde. Je to především kvůli pojistce, kterou má vzhledem k její výši smysl platit pouze v době, kdy se bude skutečně hrát,“ vysvětlil situaci generální manažer Aleš Kmoníček.