Mountfiled je zkrátka v problémech, Severočeši mají mečbol, už v sobotu mohou rozhodnout o svém postupu do semifinále extraligy.

Nejen zahozená přesilovka se ukázala jako potíž. Lvům opět nevyšel start do utkání. „Už nechceme dohánět,“ říkal před zápasem obránce Filip Pavlík.

Realita? Liberec skóroval po 79 vteřinách hry. Žákovsky chyboval bek Oskars Cibulskis, hosté se zmocnili puku a hvězda série Marek Kvapil využil toho, že gólman Jaroslav Pavelka měl zakrytý výhled. Pro brankáře, jenž ve čtvrtfinále poprvé naskočil od první minuty, to byla těžká chvilka. Ale otřepal se. Liberec byl lepší, chvílemi Hradec doslova mlel. Pavelka však držel. Zlomil ho až vlastní gól na začátku druhé třetiny. Nahozený puk ze strany do sítě srazil Blaž Gregorc.

Poté přišel další tlak Tygrů, ale také už zmiňovaná dvojnásobná přesilovka Hradce. Pohříchu naprosto pokažená…

Domácí v ní neskórovali, povedlo se jim to až deset minut před koncem, kdy se nenápadnou ranou prosadil Rudolf Červený.

Byla to však jediná světlá chvilka. Liberec jako první v sérii zvítězil na ledě soupeře, proto je Hradec v nesnázích.

HRADEC KRÁLOVÉ – LIBEREC 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 50. Červený (Koukal, Zámorský) – 2. M. Kvapil (Bulíř, Derner), 24. J. Vlach (Lakatoš). Rozhodčí: Šír, Bulanov – Pešek, Hynek. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Střely na branku: 31:18. Diváků: 6129. Nejlepší hráči: Rudolf Červený – Roman Will. Stav série - 2:3.
Mountfield HK: J. Pavelka – Gregorc, Zámorský, Graňák, F. Pavlík, Vydarený, Cibulskis – Červený, Koukal, Smoleňák – Cingel, Džerinš, Bednář– Berger, Dragoun, Köhler – Šimánek, Kukumberg, Látal – R. Pavlík.. Trenéři: Sýkora, Hynek a T. Martinec.
Bílí Tygři Liberec: Will – Ševc, Pyrochta, Šmíd, Jánošík, Derner, Maier – Ordoš, P. Jelínek, Jašek – L. Krenželok, Redenbach, Bakoš – M. Kvapil, Filippi, Bulíř – J. Vlach, Lakatoš, J. Stránský. Trenéři: Pešán a Mlejnek.