Za velmi slušné divácké kulisy se hrála vyrovnaná partie, ve které padlo celkem 13 gólů!

HC Čeští Letci – HC ZEOS Lomnice nad Popelkou 8:5 (2:2, 3:1, 3:2). Skóre zápasu otevřel v 6. minutě Martin Lepka. Milan Patřičný nahrával podél mantinelu do jízdy Lepkovi a poslal ho do úniku. Lepka pak zakončil ukázkovým blafákem – 1:0. ZEOS ale pohotově odpověděl. Neuplynuly ani dvě minuty, když Jakub Mašek backhandovou střelou klepl puk za sebe, přitom naprosto přesně trefil odkrytou polovinu brány Letců – 1:1.

V 10. minutě šli Letci se štěstím opět do vedení. Lukáš Karban vyslal téměř z nulového úhlu střelu na Lukáše Hlavu v bráně ZEOSu a jemu se puk následně skulil přes rameno za záda – 2:1. Odpověď lomnického týmu byla více než blesková. Již po 10 vteřinách přišlo vyrovnání z hole Vojty Stránského – 2:2!

Ve 4. minutě ve vlastním oslabení (Letci měli na trestné lavici Syrůčka za vysokou hůl) ujel Lukáš Karban a byl nedovoleně zastaven Lukášem Těhníkem. Rozhodčí správně nařídili trestné střílení. Karban se rozjel proti Hlavovi a přesně cílenou střelou zvedl puk k levé tyči – 3:2. Za necelé dvě minuty se před Hlavou objevil osamocený Syrůček. Hlava jeho střelu vykryl a puk nasměroval k mantinelu. Tam byl opět jako první Syrůček, našel před bránou Patřičného a ten zvedl puk pod horní tyč – 4:2.

Když za necelou minutu přidal další gól Letců Zikmund – puk poslal švihem ke vzdálenější tyči, přičemž Hlava nemohl jeho střelu vidět přes dva vlastní clonící hráče – 5:2, zdálo se, že Letci budou již otěže zápasu pevně držet ve svých rukou. Hráči ZEOSu ale bojovali jako lvi a tři minuty před koncem druhé třetiny uzavřeli Letce v jejich obranném pásmu. Při závaru před Kordíkovou bránou kotouč spadl do síťky u konstrukce, Jiří Mašek ho vydloubnul a puk zavěsil překvapenému gólmanovi Letců k tyči – 5:3.

V začátku závěrečné třetiny – ve 2. minutě Letci skóre navýšili poté, co Karban zachytil v útočném pásmu přihrávku mezi Pospíšilem a Pávem. Střela z kruhu skončila pod horní tyčí Hlavovy brány – 6:3. Ještě v téže minutě odešel na trestnou Patřičný za hákování a po další minutě ho následoval Zikmund za podražení. Lomnici se naskytla přesilová hra 5 na 3. Tu bezprostředně využila, když René Pospíšil neuvěřitelnou trefou z dálky našel skulinu mezi ramenem Kordíka a horní tyčí – 6:4. Letci za další minutu stačili ve vlastním oslabení bleskově odpovědět. Lepka projel po pravé straně podél mantinelu až do útočného pásma soupeře a poslal přesnou nahrávku na centru rozjetému Patřičnému. Patřičný puk poslal mezi lapačkou a tyčí Hlavovy brány za čáru – 7:4.

V polovině posledního dějství se povedlo Filipu Nalezinkovi překvapit Luďka Kordíka střelou z dálky – 7:5. V závěrečné minutě ZEOS sáhl ke hře bez brankáře a 26 vteřin před koncem Patřičný poslal puk od modré do klece soupeře – 8:5. Letcům opět zahaprovala obrana, stejně jako v prvním zápase s Rovenskem, kdy dostali rovněž 5 branek. V dalším zápase, již dnes od 13.45 čeká Letce dosud neporažený Syřenov (jediný neporažený ze všech 19 týmů v LHL).

Fakta – branky: Patřičný 3, Karban 3, Lepka, Zikmund – Jakub Mašek, Jiří Mašek, Stránský, Pospíšil, Filip Nalezinek. HC Čeští Letci: Kordík – Sedláček, Křížek, Jelínek, Syrůček, Karban, Zikmund, Václavec, Fejfar, Lepka, Patřičný. HC ZEOS Lomnice nad Popelkou: Hlava – Koudelka, Páv, Martinec, Jiří Mašek, Libor Nalezinek, Filip Nalezinek, Pospíšil, Valenta, Mašek Jakub, Šimek, Šulc st., Šulc ml., Stránský, Těhník.   Petr Čepek