Hokejová krajská liga pokračovala svým šestadvacátým kolem. A v něm se rozhodlo o vítězi základní části. Stali se jím hokejisté Jičína.
Ti si tak zajistili přímý postup do semifinále a také nejvýhodnější pozici pro vyřazovací boje. Hokejisté Jičína sice odevzdali všechny body svému soupeři z Nového Bydžova, ale díky zaváhání druhých Třebechovic v Jaroměři je to mrzet nemusí.

I to jim totiž stačilo k potvrzení první příčky po základní části, a to je po loňském posledním místě obrat o 180 stupňů.

Na opačném pólu tabulky je stále v nejhorší pozici tým Nové Paky. Další loňský účastník baráže je i v této sezoně jednou nohou v souboji o zachování příslušnosti v krajské lize. V tomto kole sice po prodloužení udolal Hronov, ale ztratil další bod. Na svého nejbližšího soupeře z Náchoda ztrácí dvě kola před koncem tři body. Současně má však se svým soupeřem horší vzájemné zápasy.

Jičín – Nový Bydžov 2:6

Fakta – Branky a nahrávky: 9. Průšek (Hladík, Žalud), 22. Borovec (Klaban) – 4. Chára, 16. Hlaváček (Mádle), 21. Kubišta (Chára, Malý), 26. Černý (Kozák, Vosyka), 44. Chára, 58. Hlaváček. Rozhodčí: Padevět – Kozák, Macek. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 345. Po třetinách: 1:2, 1:2, 0:2. Jičín: Beneš, Tříska – Brzák, Žalud – Štěpán, Mikolášek – Kejmar, Vajsejtl, Kollman – Klaban, Sedmík, Borovec – Němec, Průšek, Hladík.

Nová Paka – Hronov 5:4 pp.

Fakta – Branky: J. Kadeřábek 3, T. Kadeřábek 2 – Šejnoha 2, Dudadík, Mašek. Rozhodčí: Veselý – Pecha, Dudadík. Vyloučení: 10:8. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 178. Po třetinách: 2:2, 1:1, 1:1 – 1:0.